| ßiαηċα a întrebat:

Hei! Am si eu o mare problemaaaaa. Sunt foarte timida ( cu baietii ) big grin, cand vorbeste un baiat cu mine ma inrosesc toata la fata. Cum pot scapa de timiditate? Cu fetele nu sunt timida deloc, dar cu baietii da :-ss.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, poate asa e felul tau, esti mai retinuta si mai timida in preajma baietiilor, dar stai linistita ca nu esti singura care trece prin asta.Cu fetele te simti in largul tau, vb deespre orice dar cu baietii e mai diferit, te inteleg.Eu zic sa ai mai multa incredere in tine si sa incerci sa lasi timiditatea la o parte, comunica cu cat mai multi baieti, sa nu iti fie rusine ca nu ai de ce, fi tu insuti si comporta-te normal cand vb cu baietii, depinde si de varsta ta, daca esti micuta atunci e normal, dar daca ai o varsta desteul de mare atunci cred ca e cazul sa fi cu mai multa incredere, baietii sunt si ei oameni si incetul cu incetul ai sa vezi ca se va remedia aceasta timiditate, eu cand aveam vreo 12-13 ani eram tot asa dar cu timpul m-am maturizat si acum vad altfel treburile, nu mai m probleme cu timiditatea in fata baietiilor, poate ca nu ai incredere in tine sau ai anumite complexe, scapa de ele.

3 răspunsuri:
| Maia a răspuns:

Trebuie sa te autocontrolezi, poti incepe prin a spune in gand "nu sunt timida, nu sunt timida.", apoi trebuie sa inveti sa zambesti celor din jur(nu sa-ti tii capul aplecat). Cand vorbesti cu ei, vorbeste despre un subiect comun pentru a fi atenti la tine, gandeste pozitiv, nu te mai lasa influientata de prostiile altora.Acestea sunt doar cateva sfaturi, insa singura trebuie sa scapi de timidate, trebuie sa mergi pe principul ca, atat fetele cat si baietii sunt egali.Succes :*

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Bunabig grin
La fel sunt si eu.Cand vorbesc cu un baiat ma intimidez, dar cu fetele nu sunt asastraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut sunt baiat ...si am un sfat pentru tine, fii naturala relaxata cand vorbesti cu un baiat