| EasyToBeCrazy a întrebat:

happy. Acum ca incepe scoala. trec in a 9-a. colegi noi. profesori noi. cum sa prind tupeu? (sa intru in vorba cu ceilalti.sa comunic usor) eu tot timpu am fost retrasa si ocolita. ce subiecte de vorba sa abordez? As vrea sa ma imprietenesc usor cu restul'. si sa fac si eu parte din 'grupuri'. nu sa fiu ocolita mereu: PLS. Du fundita happy

Răspuns Câştigător
| Daysukki_4722 a răspuns:

Ihi^_^eu nu-s timida mereu cand ma duc in alte locuri imi fac imediat prietenii si ma ia valul cu ei, glumim facem misto de altii ne batem(prieteneste)eu sunt mai baietoasa si de asta oriunde ma duc sunt foarte apreciata adica ma integrez ff bine pe acolo, crede-ma nu-i greu si eu am fost timida dar o sa-ti treaca

3 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Eu tot in a 9-a trec...nici eu nu cunosc pe nimeni (mometan)voi sta la gazda si din cate am inteles fata de la 2 e in clasa cu mine, duminica o voi cunoasta happysincera sa fiu si eu sunt timida.Eu una te sfatuiesc sa fi cat mai relaxata (fara emotii)pana la urma colegii tai sunt de aceeasi varsta cu tine, ca sa intrii in vorba cu colegii tai nu ai nevoie de tupeu (vei parea falsa chiar prea certareata)fi cat mai naturala asa iti vei face multi prieteni desigur daca nu sunt niste infumuratihappy

| Fluturemov a răspuns:

In primul rand felicitari ca ai intrat la liceu! si eu tot la liceu merg anul acesta si abia astept sa inceapa scoala.

Asta tine de tine...noi putem sa te incurajam doar ...eu una nu sunt prea timida.

Nu este bine sa fii timida pentru ca ai sa pierzi multe...eu te sfatuiesc sa mergi la colegi tai in prima zi de liceu sa faci cunostinta cu ei, sa ii intrebi de la ce scoli vin, ce medie au avut...gasesti subiect de discutie.

Eu asta o sa fac...

funda? love struck

| fedot a răspuns:

Nu are de ce sa iti fie frica.Trebuie doar sa ai putina indrazneala sa te implici in discutii, sa iti dai parerea, etc.Incearca si fa tu primul pas, nu stepta pe altii.