| xeniplm a întrebat:

Hey TPU! Acum cateva zile am fost cu niste prieteni la piscina, cu ei a fost si fata asta misto, am vorbit cu ea putin, iar inainte sa plece mi-a cerut insta-ul. Eu i l-am dat, am vorbit putin, dar nu am avut o conversatia lunga, doar cateva "ce faci-uri" si intrebari simple. Totusi, eu as vrea sa o cunosc mult mai bine. Aveti vreo idee despre ce as putea face, despre ce as putea deschide o conversatia, etc? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| StoicAnalysis a răspuns:

Pune intrebari si raspunsuri cu legaturi de care sa te poti prinde. Daca va vorbiti cu intrebari si raspunsuri scurte si la obiect, ramai limitat in conversatie. De exemplu:
Ea daca te intreaba "ce faci?", tu nu ii spui doar "bine tu?". Pentru ca conversatia o sa se termine rapid, neavand alte subiecte de care sa te legi. In schimb poti raspunde: "Uite, caut pe net un film de actiune sau de comedie si nu ma pot decide ce sa aleg." Prin raspunsul asta, tu ii transimiti ei ca iti plac filmele de actiune sau de comedie, si ea se poate prinde de subiectul asta pentru a continua conversatia. Desigur asta e doar un exemplu. Tu poti da orice raspuns doresti. Doar ca raspunsurile tale si intrebarile trebuie sa contina mai multe subiecte de care sa te legi, pentru a avea o conversatie de durata. In felul asta din vorba in vorba, ajungeti sa va cunoasteti in majoritatea subiectelor de care va intereseaza.

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Un inceput bun de conversatie ar fi experienta avuta la piscina, intreab-o daca i-a placut, daca mai vrea sa mergeti vara asta de ce nu? Cat sa incepi discutia conteaza, dupa incearca sa continui prin a afla lucruri despre ea, fetele apreciaza un bun ascultator, afla ce muzica ii place, ce locuri ii plac, ce filme, nu vorbi mult de tine pentru inceput, doar daca te intreaba ea, ideea e sa nu lungesti foarte mult convorbirea online, daca iti place fata asta, mai mult de o zi sau doua nu astepta pana sa o inviti la o plimbare in parc, la un suc, undeva linistit unde va puteti auzi, fara sa bubuie muzica, si fara sa va deranjeze nimeni, dar e important sa o inviti la o iesire, doar voi doi, cat mai curand.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa o suni si sa incepi o conversatie cu ea, ca asa incep toate relatiile!

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca vrei sa existe sansa de a continua conversatia in mod mai firesc ar trebui sa pui intrebari deschise, nu inchise (la care poti raspunde doar cu da/nu, dupa care urmeaza awkward silence).

Succes.

| sammie a răspuns:

" Ce-ti place tie sa faci in timpul liber? "Ai iubit deja? "
"Ai vrea sa iesim in oras candva?" Nu stiu frt tu ai nevoie de replici de la oameni in loc sa le intemeiezi pe ale tale?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearca să vezi ce subiecte comune ați putea aborda încât să menții suspansul discuției și să-i menții ei interesul.

| Ree07189 a răspuns:

Despre ce va pasionează