| mituric a întrebat:

stiu ca vam mai pus intrebarea asta dar sunt disperata vam ascultat sfaturile in legatura cu faptul sa-l las sa ma placa exact asa cum sunt doar ca in ultima vreme ma gandesc mereu la el si plang incontinu mam izolat de prieteni si familie si stau cu gandul numai la el. Sper ca ma intelegeti... vreau sa uit sa spun nu-mi pasa deoarece el place alta fata dar nu pot sa spun nu-mi pasa deoarece am ajuns si sa-l visez asa ca va cer ajutorul stiu ca nu va pot da funda la toti dar mi-as dori ff mult.Deci ce parere aveti ma puteti ajuta? vreau sa-l uit dar daca il visez inseamna ca subconstientul meu nu vrea asta daca am ajuns sa ma izolez de familie si prieteni va dati seama cat de grav este? astept sfaturile voastre.

Răspuns Câştigător
| olivert1310 a răspuns:

"Dragostea" face ravagii, la tine a devenit o obsesie, daca era dragoste adevarata, asta te facea sa devii mult mai vioaie, activa, comunicativa, oricum dragostea adevarata aduce numai schimbari bune in viata omului, pe cand tu ai devenit exact opusul ceea ce este foarte grav. Gaseste-ti o alta activitatea care sa te captiveze, ceva sa-ti placa, si apropiete iarasi de familie si prieteni, singura nu vei trece peste asta, iesi cu ei la diferite activitati si incearca sa-ti mintea ocupata, evita melodiile care te fac sa-ti aduci aminte de el sau iti induc o stare de melancolie, asculta ceva vioi care sa te faca sa te ridici dupa scaun, incearca sa faci ceva nebunesc, ceva ce nu-ti sta in fire(nu ma refer la chestii negative, ceva pozitiv), incearca sa te debarasezi de el pana cand depresia nu se instaleaza complet in viata ta. Si pana la urma urmei, este doar un baiat, mai sunt baieti pe lumea asta, esti tanara, fa-ti viata, nu te plafona din cauza unui individ care cum ai spus, ii place de o alta fata, stiu sentimentul tau- in afara de el-ea nimic nu mai are sens dar asta este ceva bolnav si daunator, nu vezi ca deja ai ajuns la izolare de cei dragi pentru unul care nici macar nu este in asentimentul tau?