| FUCKy0u a întrebat:

Acum vreao saptamana mi-am pictat un lup pe perete.La scoala diriginta noastra ne-a intrebat ce am facut in vacanta si eu i-am spus mai pe scurt ce am facut toata vacanta si i-am spus si ca mi-am pictat peretele.A vazut si o poza si m-a intrebat daca lupul nu semnifica ceva rau.Nu prea cred dar oricum vreau si eu sa stiu ce semnifica? Am cautat pe net dar nu am gasit nimic.Doar ce semnifica in vise.

Răspuns Câştigător
| unconnected a răspuns:

Pai in primul rand pe tine ce te-a determinat sa-ti desenezi un lup pe perete? Asta conteaza mai mult-ce semnifica pentru tine. happy

| FUCKy0u explică (pentru unconnected):

Pai,e animalul meu preferat.Mi se par niste animale superbe. Diriga mea a spus ca semnifica ceva si depinde in ce pozitie sta...

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu trebuie sa sfecifice ceva anume, este un animal care tie iti place.

| HighByTheBeach a răspuns:

Salut!
Pai daca ai desenat lupul cu ganduri bune e totul ok, insa daca la-i desenat cand erai enervata, furioasa pai nu-i un semn bun. (ceva gasit pe net)
Bye!

| AliGab a răspuns:

Lupul de obicei este asemanat cu dusmanul, cu omul rau. Semnifica rautate, primejdie asa cum vulpea reprezinta viclenia. Uite cateva expresii din popor:
Lup îmbrăcat în piele de oaie sau lup în pielea oii, se spune despre un om șiret, rău și prefăcut
A da oile în paza lupului = a lăsa pe cineva la discreția dușmanilor
A închide lupul în stână = a-și aduce singur dușmani în casă sau în preajmă
A se arunca în gura lupului = a se expune primejdiilor
ETC

| iusy98 a răspuns:

Talcuirea viselor(semnelor, desenelor; credinta ca visele au intelesuri) este una din capcanele iadului pe langa horoscop, ghicitori, preziceri.Ideea e urmatoare: faptul ca ai desenat pe perete un lup nu semnifica absolut nimic decat ca iti place sa pictezi si ca iti plac lupii