| pirpirpir a întrebat:

am 15 ani, am inaltimea de 1.80 si am 66 de kilograme.
imi poate spune cineva ce trebuie sa mananc si cat sa mananc zilnic pentru a slabi si pentru a mi se vedea patratelele.
D-au funda?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Salut,nu esti chiar gras pentru na; timea ta
eu recomand dieta atkins + cardio+cultuirism daca vrei un program de exceriti fizice acasa http://adiograsime.ucoz.ro/
repet cel mai important este sa elimini zaharul tot ce tine de zahar si alimentele procesate mezeluri, alte minuni parerea mea

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pătrăţelele le desenezi cu carioca =))
Dacă mai slăbeşti, vei ajunge SUBPONDERAL :(

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 71, 3 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar cu vreo 5-6 kg SUB greutatea IDEALĂ; aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Oricum, la vârsta ta, NU se ţin diete ( de nici un fel ), ci se face multă mişcare/sport ( preferabil, zilnic ), etc.

Toate cele bune!

| peperonies a răspuns:

Dau nu se srie asa.

nu bea altceva in afara de apa. nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez, cartofi pentru inceput si nu o sa ai probleme.

| Taduic a răspuns:

Nu contează așa mult câte kg ai, conteaza ca acele kg să fie pline de masă musculară. Apucă-te de sală dacă chiar vrei.