| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU... am destui prieteni, insa cand ii sun sa iesim afara imi spun ca le este rau, ca nu ies ptc nu au chef, ca au treaba etc. Si ei chiar nu ies deloc, deci nu e problema ca nu vor sa iasa cu mine, stau inchisi in casa ca niste antisociali. Inainte ieseau mereu, iar acum... Singurii care mai ies afara sunt aia care fumeaza, dar eu nu am voie sa stau cu copii care fumeaza, am 15 ani app.
Ma simt atat de singura in lumea asta, toti se indeparteaza de oameni, mi se pare ca fiecare e pentru el si ca fiecare e in tripul lui.
Ce sa fac? Eu nu mai rezist asa!

Răspuns Câştigător
| Gorden08 a răspuns:

Buna! Si eu am tot 15 ani. Eu zic sa stai calma intrucat, daca esti o persoana sociabila care vrea sa iasa afara cu cineva, dupa cum ai spus, o sa-ti gasesti niste prieteni asa cum ți-i doresti tu! Mult succes! laughing

11 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Căutați alta companie.

| anonim_4396 explică (pentru Elena9328):

Am incercat, toti sunt la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu au cum sa fie antisociali, esti tu prost/proasta.
Daca erau antisociali te duceau de mult la produs sau iti bagau droguri pe gat sau impuscau toata zona respectiva.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cati ani ai? Stii macar in ce hal a ajuns generatia asta? Ai habar ca toti stau efectiv toata ziua pe calculator, nu mai citeste nimeni, nu se mai comunica, nu se mai iese la plimbari, mall etc. Copiii nu ies nici macar la saptamana din casa, doar pe timpul scolii pentru ca atunci sunt obligati sa mearga la scoala. Copiii in vacanta stau si cate o luna in casa, fara sa iasa deloc. Stiai asta? Nu stiai, dar totusi vorbesti prost.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stiu in ce hal a ajuns, am 300+ conturi de Facebook banate deoarece i-a ofensat pana si poza de profil ca am facut-o din greseala la 6 si un sfert si au zis ca-i numar satanic.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si in plus e mai sigur asa, sunt mai putine cazuri in care mor de la baut, putine cazuri de rapire, putine cazuri de bataie stradala, e mai OK sa nu iasa din case. In plus stiam, iar tu esti aia proasta nu eu, stau de 2 luni in casa si castig bani din diverse, tu inca esti o capusa pe parintii tai.
Tu nu stiai de Youtube, tu nu stiai de PicturePunches, de Fiverr, de nimic nu stii...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da frate până când vor ajunge să aibă diferite boli din cauza obezității și nu numai, stând non stop la pc nu e prea ok pentru sănătatea ta, atât cea fizică, cât și cea mintală, sunt cazuri reale în care copiii au decedat sau le-a sărit mintea, mai pe românește, au înnebunit din această cauză. Și eu mă uit pe yt sau mă joc gta și cs în fiecare zi, aproximativ 3-4 ore, dar vere nu stau câte 15 ore la pc, totul are o limită...
Tu gândești ce spui? Realizezi că vor ajunge niște adulți cu minți încuiate care nici măcar nu vor știi cum să se comporte în public, nu mai zic că atunci vor regreta mult că nu au profitat la maximum de cea mai frumoasă perioadă a vieții lor.
În fine, probabil ai 20 de ani degeaba, văd că n am cu cine, îmi răcesc gura de pomană, rămâi în continuare pe treaba ta, din nefericire, în ciuda vârstei tale, faci parte și tu din generația Z, cum îmi place mie să o numesc.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu e OK pentru tine, dar asa fugi de scoala si de stiinta si te duci la capsuni in Spania si-ti rupi spatele. Vaide tine laughing rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si in plus nu toti se joaca, eu spre exemplu am bac la anul si profesori de rahat, de-asta stau acasa, lucrez... Una alta mai intru si pe TPU. Astea sunt idei preconcepute de tine.

| Fleiby a răspuns (pentru anonim_4396):

Traiesti intr-o pestera cu net cumva? Copiii ies afara destul de mult. Uneori atat de mult incat devine plictisitor. Intereseaza-te inainte sa vorbesti.

| anonim_4396 explică (pentru Fleiby):

Nu și cei din zona mea. Dacă nu cunoști situația, mai bine nu mai vorbi tu.winking