| alexandraplay a întrebat:

am doi perusi de 3 4 ani mai exact de mult timp am o femela si un mascul si nici pana nu au facut oua nu sunt frati dar nu stiu ce se intampla de nu face femela oua scuze de categorie dar astept cele mao multe raspunsuri plz funda si vot la toti

Răspuns Câştigător
| Cidul a răspuns:

Buna!
Perusii sunt foarte sensibili si pudici. Ptr a se imperechea au nevoie de intimitate. Se gaseste in comert o cusca-cuib speciala pentru asa ceva care se ataseaza la colivie. E inchisa toata si are doar o gaura mica pe unde sa intre.
Ai grija insa, daca trec de o anumita varsta nu se mai imperecheaza, asa ca nu intarziia sa le cumperi cuibul.
Succes!