| GwenS a întrebat:

:] am o intrebare la care sper sa raspundeti cati mai multi:ce parere aveti despre fetele care nu isi doresc vreo relatie pana sa implineasca o varsta mai mare:], eu ma numar printre aceste fete si vad la colegele mele ca majoritatea au prieteni insa nu stiu de ce nu mi se pare bine sa te preocupe relatiile mai ales acum ca am trecut in clasa a8a cu examene etc. oricum voi ce credeti?:]

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Eeee stai sa faci 15 16 ani ca... o sa vezi tu mancarimi ce o sa ai=)
Si aici nu glumesc pot sa iau stupiduri 100.
Ca pana la urma de nu o sa ti-o bagi tu cu manuta ta happy
Rare fete care se abtin
Nah... acum fetele de 12 ani arata ca de 16...
Ce dracu asteptari sa mai avem?
Eu vorbesc de fetele minore nu de femei happy
Si unele de 18 - 20 de ani le dai 14 - 16laughing
Ce generatie nebuna.

| iLuzye a răspuns:

"cat mai multi". E adverb!hee hee

Nu imi pot da cu parerea, din moment ce nu le cunosc. Nu-mi pot da cu parerea decat despre faptul ca nu vor prieten pana la o anumita varsta.
Intr-adevar, varsta ta este destul de micuta (14 ani?) si nu iti cere nimeni prieten. Eu, de exemplu, mi-am facut primul iubit la 15 ani jumate. Fiecare, cu ceasul lui biologic. S-ar putea sa te simti presata la un moment dat, ca celelalte au si tu nu, dar cel mai bine fa-ti cand esti pregatita.

Plus ca na, intr-adevar cum a zis cineva, si eu am o prietena, care zicea lucruri de genul ca nu vrea prieten pana la 18 ani, sau nu vrea sa faca sex inainte de 19 ani/casatorie, si si-a facut la 16 si si-a inceput viata sexuala la 17. Esti intr-o continua dezvoltare, esti de la pubertate catre adolescenta, asa ca oricum te vei mai coace si vei gandi altfel odata cu trecerea timpului! happy Si eu ziceam pe la 11-12 ani ca nu imi voi face niciodata prieten, iar acum nu imi pot inchipui viata fara implicare amoroasa.

Si oricum, trebuie sa capeti experienta, cat de cat. Sa cunosti si latura masculina. Daca iti vei face prieten la facultate de exemplu, s-ar putea sa nu cunosti masculinitatea, ce ascunde, ce jocuri are, si o fata neexperimentata e destul de vulnerabila. Asa ca lasa viata sa curga, fara sa iti impui restrictii. happy
Daca maine apare baiatul ideal in viata ta? Ii vei da cu piciorul?

| julka a răspuns:

Poate e doar parerea mea, dar daca majoritatea fetelor au prieteni, nu inseamna ca trebuie sa te iei dupa ele. Faci cum consideri tu. Iar daca vrei sa ai un prieten, nu e o problema, atata timp cat nu te distrage de la invatat, in special anul asta, cand ai un examen important.

| stefan97nic a răspuns:

Pai nu stiu ce sa spun decat daca vrei ca tu sa nu fii intr-o relatie sa nu fii chiar daca ceilalti iti spun sa fii si dinastea.In plus este viata ta, faci ce vrei cu ea. Sfatul meu ar fi sa stai anul acesta cu fara prieten si cat decat invat iar la anul cand ai iesit de la ultimul examen sa te duci la baieti sa faci ce vrei.

| DaniGuitarMan a răspuns:

Hey ^.^, Nu este chiar atat de bine sa fii o fata, si sa nu iti doresti sa fii in nici o relatie pana la o anumita varsta... pentru ca gandeste-tewinking mai tarziu, cand o sa iesi in lume, si o vrei sa fii cu cineva, o sa fii confuza happy, pentru ca nu stii cum sunt baietii ( ma refer. mai intim, ca ii cunosti cu adevarat, doar cand esti cu ei, ca atunci isi arata adevarata fatawinking ) dar nu e normal nici sa ai 9-10 ani si sa ai o relatie straight face + ca daca fata e de 13-14 ani, e perfect, nu cere nimeni sa faca sex, o relatie normala este binevenita la orice varsta happy... + ca dragostea asta... dintre varsta de 14-17 ani. nu o mai regasesti mai departe in viata happy asta e o dragoste fara griji... sincera. si curata happy cerede-ma, nu e o crima sa ai prieten acum ^.^ este perfect normal ^.^

Sper ca te-am ajutat!
Succes in continuare!

| alexandra_2113 a răspuns:

Cunosc si eu fete deastea...multe ziceau chiar ca isi vor face prieten la 18 ani si acum laughing sunt cu ei pe strada la 15 aniwinking
si daca nu vrei sa te implici intr-o relatie...pentru ca nu ai timp atunci e bine sa faci atunci cand simtiwinking