| Chichina a întrebat:

Hey TPU.Am o mica-mare problema legata de o intalnire cu un baiat. big grin
In scoala altfel merg la Brasov cu clasa si ma vad cu tipul asta.Problema e doar ca eu il stiu doar de pe facebook, e foarte de treaba si ma inteleg foarte bine cu el.
Intrebarea mea e CUM ar trebui sa reactionez cand ne vom >>>>intalni?
AJUTOR! :'(

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Buna, in general banuiesc ca ar trebui sa reactionezi asa cum esti tu. Din cateva motive simple:
1. Intai de toate, e mai bine sa te vada asa cum esti tu in realitate, decat cum ai vrea sa fii in realitate. Diferenta este ca poate nu ii place cine esti tu in realitate si mai tarziu (cand poate vei incerca sentimente pentru el), acesta sa fuga.

2. Tot asa cum esti tu naturala sa te porti. Se spune ca nu conteaza baiatul pe care il alegi, ci conteaza ca acesta sa fie potrivit pentru tine, sa te ajute sa evoluezi, sa te cunosti si sa il cunosti.

E ca la piata. Vezi o rosie frumoasa pe taraba. O cumperi daca nu pui mana pe ea? Sau o iei, te uiti la ea si o cumperi?

| ElenaSA a răspuns:

Asa cum faci de obicei cand te intalnesti cu o persoana prima oara. Si asa calculatorul poate sa ascunda multe lucruri voit sau nu si in cazul tau si in al lui, de aceea mai bine sa fiti voi cei adevarati pentru a da sansa unei relatii pe viitor.Succes!

| Peaches a răspuns:

Incerc sa ma pun in locul tau si eu cred ca as fi curioasa, bucuroasa, prietenoasa dar putin rezervata pentru ca trebuie sa vad daca imaginea despre el construita in mintea mea coincide cu realitatea.

| eduarddijay a răspuns:

Fi directa cu el, ii spui ca simti ceva pentru el, daca stie deja asta spune-i ceva dulce si sigur o sa functioneze, niciun baiat nu rezista la asa ceva (ps: daca si il imbratisezi l-ai lasat gata)