| δεάδℓλκιss a întrebat:

Am o problema cu parintii mei... Nu ma lasa sa ies pe afara cu prietenii. Zic ca nu au incredere in mine si chestii de genul. Daca le zic ca vreau sa ies pe afara imi spun ca ma lasa doar in fata blocului... Sunt mult prea exagerati. Cum sa ii conving sa o lase mai moale?

4 răspunsuri:
| Weedier a răspuns:

Mm da, asa imi ziceau si mie cand eram prin casa a 3-a sau a 4 -a nu mai stiu,marog eram mai mica,dar apoi nu miau mai zis nimic. mai trebuie sa ai putina rabdare si te vor lasa, ba poate chiar sa stai pana tarziu de tot.(pe mine ma lasa dar cu conditia sa stau in fata blocului dupa ce se intuneca)
cat despre partea convinsului, nu stiu cum sunt ai tai, dar ai mei daca au zis cv asa ramane, bine acum ca am mai crescut nu se mai intampla asa, dar cand eram mai mica asa era
sper ca ti-am fost de folos kiss dai funda?big grin

| δεάδℓλκιss explică (pentru Weedier):

Mda...la tine se inntampla asta intr-a 3-a sau a 4-a, dar eu ce sa mai zic ca sunt a 8-a...

| Weedier a răspuns (pentru δεάδℓλκιss):

Ee atunci nu mai stiu ce sa faci...

| Mozurov a răspuns:

Intai fa niste sarcini casnice ca sa le cresti increderea in tine (ceva gen sa te duci sa platesti facturile), iar apoi cand o sa vada ca esti descurcaret/descurcareata, or sa te lase cu prietenii.