| kazimiryonni a întrebat:

am o problema mai rusinoasa dar va voi zice. cand eram mica mica pe la 12-13 ani aveam o scurgere galbena inainte sa imi vina ciclu si mirosea foarte urat. eu cand eram mica nu ma spalam findca nu aveam cum si mama mea nu mi-a zis niciodata despre ciclu sau sex, na vorbit niciodata cu mine si tot de pe internet am aflat voiam sa va intreb, acum nu mai am scurgerea aia. am o scurgere transparenta sau alba dar acolo jos tot miroase urat, chiar si cand nu o am si acum ma spal in fiecare zi. ce se intampla va rog sunt disperata nu pot merge la ginecolog ca mi-e rusine sa ii zic lui mama

Răspuns Câştigător
| yupiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Nu trebuie sa te sperii, si mie mi s-a intamplat, si chiar a fost enervant -_-"
Nu stiu unde am gasit o carticica de la always, era ceva despre ciclu, si spune ca este un semn, ca iti va veni ciclul, oricum depinde de organismul tau, oricum nu te speria happy
Sper ca te-am ajutat :* Bafta big grin

| kazimiryonni explică (pentru yupiiiiiiiiiiiiii):

Dar de ce miroase urat? adica si cand nu am secretie din aia, e mirosul ala specific din zona intima, stii? e normal sa aiba un miros specific?

| kazimiryonni explică (pentru yupiiiiiiiiiiiiii):

Nu stiu daca e normal acel miros specific...

| yupiiiiiiiiiiiiii a răspuns (pentru kazimiryonni):

Eh, miroase oricum, mai ales daca nu te speli...

| kazimiryonni explică (pentru yupiiiiiiiiiiiiii):

Acum ma spal deci e normal? adica toate fetele au mirosul ala specific?

| yupiiiiiiiiiiiiii a răspuns (pentru kazimiryonni):

Eu cred ca este foarte normal.