| Anonim23091998 a întrebat:

Am o situație ciudata și am nevoie de un sfat. Intr-o zi cand eram cu prietenul meu, s-a intamplat sa ne sarutam mult mai pasional decat de obicei...in fine, dupa ce ne-am sarutat a inceput sa ma sarute și pe gât și sa îmi puna mana pe fund????... dupa ce m-am desprins din sarut și tot ce mai era pe acolo???? m-a întrebat daca sunt singură acasa și dacă vreau sa trecem pe la mine, pentru ca ii era somn( referire subtila la celălalt sens al lui a te culca) eu normal ca m-am prins ce voia sa spună și am început sa ii enumar miliarde de motive, de la suntem prea mici si pune mana pe carte pana la cancer, pe care tot eu le sufeream, nu el. El a zis ca e ok și ca mă intelege, ca ii zboara hormonii etc. Ideea e ca daca insista pe viitor ce ar trebui sa ii spun, avand in vedere ca avem 14 amandoi?!

Dau funda pentru cel mai bun si serios raspuns

4 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Ai facut f.binecal-ai tinut la distanta. Discuta o data clar cu el sispune i pana unde este limita. Treaba lui cum gestioneaza lucrurile mai departe!

| Anapanda a răspuns:

Eu zic ca sunteti prea mici pentru asa ceva. Adica gandeste-te ai la patinti tai. Daca copii au ajuns la 14 ani sa faca asa ceva apai. Tu prima oara trebuie sa fi mai mare si sa fii sigura ca o sa ramai cu el adica da nu zic ca sa ai un oubit e ceva rau dar de la un iubit la asa ceva... Adica vrei sa ai copil la 14 ani? Sau?

| ClarissaIssuta a răspuns:

Pai, faptul ca ti-a pus mana pe fund in timp ce te saruta nu e ceva grav. Adica eu ma trezesc deseori cu palme la fund pentru ca hormonii baietilor o iau razna deja. Si e normal. Chiar foarte normal. Si daca vreti sa... da, intelegi, ei bine ar trebui in primul rand sa fii sigura ca cu el vrei sa iti pierzi ce ai mai de pret, iar daca esti sigura si amândoi sunteti de acord, mai lipseste varsta de la care este legal ca un minor sa isi inceapa viata sexuala, adica 15 ani. Si daca insista si tu nu vrei, baga-l undeva si gata, trebuie sa inteleaga din prima ca nu vrei.