| anonim_4396 a întrebat:

Am o verisoara cu care ma intelegeam foarte bine, eram(si cred ca inca suntem) cele mai bune prietene.Ne spuneam totul si mereu cand parintii ei erau plecati ma duceam la ea, dormeam la ea etc. ca si cum eram acasa la mine.De putin timp s-a despartit de iubitul ei iar acum vorbeste cu un alt baiat si iese pe afara cu el. A devenit o obsesie pentru ea.Cand vine vorba de baieti se schimba parca nu o mai recunosc.Asta ne afecteaza prietenia mult, ne certam mai des si ea nu prea mai sta pe acasa pentru ca se duce cu baiatul ala( in acelasi loc MEREU) si nu ne mai vedem asa des ca inainte.Nu stiu ce se intampla cu ea si nu stiu cum sa o fac sa-si deschida ochii si sa vada ca a devenit obsedata de tipul ala (si in general cand primeste atentia unui baiat). A inceput sa-mi vorbeasca mai urat gen : " Lasa-ma in pace! sau Ma lasi?!" si nu mai suntem asa apropiate, nu mai imi zice tot, tine secrete fata de mine si a inceput sa ma calce pe nervi.:-l Ce as putea sa fac sa revina totul la normal?

Răspuns Câştigător
| Alllllexandra a răspuns:

Pai eu te sfatuiesc sa vb cu ea despre toate astea si sa-i spui ca nu trebuie ca un baiat sa intervina intre voi.Intreab-o ce s-a intamplat si spune-i ca voi erati nedespartite. Sper ca te-am ajutat.SUCCES:*

2 răspunsuri:
| CandyTetris a răspuns:

Ce ciudat,pentru o secunda am crezut ca eu am postat astahappy.Din proprie experienta pot sa spun doar atat: Asa arata inceputul unui sfarsit...dar poate tie iti merge mai bine(cu toate ca daca e genul de fata dependenta de compania unui baiat, nu prea poti sa faci mare lucru, decat poate sa te pui bine cu baiatul respectiv ca sa nu fii lasata pe dinafara.). Hope I helped.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi pentru ajutor:*:*love struck(imi pare rau ca nu pot da funda mai multor persoane:dhappy. mersi inca odata:*happy