| mirelwshha a întrebat:

laughing am si eu nevoie de niste sfaturi...imi place un baiat si nu stiu cum sa il abordez...cum sa intru in vorba cu el fara sa creada ca sunt moarta dupa el! ceva idei? de obicei sunt curajoasa dar cand il vad in fata ochilor ma pierd!crying plsss urgent

Răspuns Câştigător
| adryna a răspuns:

Uite ce iti spun eu fii tu insati stiu sentimentul care te face sa te pierzi in fata celui iubit.acest fapt este ceva normal cind cu adevarat te atrage persoana data.asa deci totul depinde cit de mult interactionezi cu el, daca vorbesti su el sau pur si simplu il stii doar din vedere.nu te preface prima regula de aur.fii tu insati.el nu va crede ca esti moarta dupa el daca vei vorbi normal cu el si nu vei apela la fite sau ceva de genul.intra in discutie nu are importanta tema, vezi ce rs apoi totul vine de la sine. daca va fi cointeresat de tine atunci cu siguranta nu te va neglija.succes

3 răspunsuri:
| aiurea231223 a răspuns:

Pai daca sunteti colegi incearca sa intri mai intai intr-o discutie asa ca inceput despre scoala de gen " cat ai loat la testul... " dupa care schimbi subiectul dar nu imediat sasi dea seama ca ceva nu-i inregula o conversatie cat mai normala dar in care sa incerci sai lasi niste indicii cum ca tu il placi fi putin misterioasa nu sari direct pe el ca nu el place asta. Dar daca nu ii coleg ci un prieten, vecin sau ceva degenul asta incepe conversatia cu "ce faci, ceai mai facut, nu neam mai vazut de mult, ceva noutati" si la fel ca la coleg deviezi de la subiect subit pentru a putea lasa niste indicii mai misterioase dar clarewinking

| Levana a răspuns:

Păi dacă îţi place de el, ar trebui să iei o atitudine, să-i dai de înţeles într-un mod în care să nu creadă că insişti. Pur şi simplu te bagi în discuţii banale de genul ''servus, ce faci...'' şi tot aşa, până ajungeţi să vă apropiaţi mai tare unul de celălalt. Believe me, am fost în aceiaşi situaţie.

| NoName27 a răspuns:

Ar trebui sa incepi cu chestii minore. de exemplu cand il vezi sa ii zambesti happy si sa intri cu el in conversatii banale. nu uita: cand nu ai ce vorbi, scoala intotdeauna e un subiect bun laughing
bafta!