| Lumiii13 a întrebat:

Am si eu o intrebare pe care mi-am pus-o si singura dar nu am gasit raspuns.
Deci. Anul trecut din Septembrie am inceput sa plac un baiat. Nu am vorbit niciodata, nu ne cunoastem nici acum. De la un timp, am inceput sa il visez in diferite momente. Dar intr-o zii, am jucat volei. El intr-o echipa, eu intr-o alta echipa. El cu un baiat din clasa lui, iar eu cu proful; 2 vs. 2.
Intr-un fel am auzit vorbe proaste legat de el dar nu le-am luat in serios pentru ca mi-a placut de el si na..nu prea iti pasa de defectele persoanei iubite. Da da...stiu. Nu ai cum sa iubesti o persoana pe care nu o cunosti. Din pacate sunt o persoana sufletista, incep sa tin la o persoana si sa o iubesc desii nu ne cunoastem bine sau..chiar deloc. In fine.
Mi-a zis in acea zii, sa tac din gura si m-am enervat. Cand a fost ora gata, am plecat cu nervi acasa. De atunci am inceput sa il urasc intr-un fel. Dar dupa astea, am inceput sa il visez din nou dupa un timp. Intrebarea mea e: De ce? De ce il visez asa de des? Faza e ca parca, parca a inceput sa imi placa iar de el, dar de data asta mai putin...mult mai putin. Deci nu inteleg. Ce inseamna cand visezi o persoana de prea multe ori? Am citit si pe alte site-uri si cica persoana aia vrea sa te vada sau sa te cunoasca. Nu stiu.
De ce il visez asa de des? L-am visat de mai mult de 6 ori.
Va rog frumos, cine stie sa lase un raspuns jos, chiar m-ar ajuta foarte mult.
Multumesc!

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Te gandesti prea mult la el si din aceasta cauza il tot visezi.

| Violleta2022 a răspuns:

Il visezi, pentru ca ai facut o obsesie pentru el.
NU, nu inseamna nimic, in nioci un caz nu vrea sa te vada sau sa te cunoasca, pentru ca visele sunt gerenate de creierul tau, nu al lui.
Daca s-a comportat urat cu tine, e ste evident ca nu te place si nu-l ihnteresezi, lucru destul de clar si convingator pentru tine, sa nu te mai intereseze si obsedeze persoana lui.
Visele de noapte sunt generate de gandurile noastre, nu ale altora!
Asa ca, ce-ti spun altii sunt doar raspusnuri inventate de copii mici, care habar nu au ce se intampla si cum apar visele noastre.

| danay72 a răspuns:

Visele apar din mulțimea gândurilor, adică pentru ca te gândești mereu la el, creierul tau a înregistrat acest lucru și de aceea îl visezi. Nu inseamna absolut nimic.

| Lumiii13 explică (pentru danay72):

Faza e ca nu ma gandesc chiar deloc la el.

| danay72 a răspuns (pentru Lumiii13):

Atunci a avut un impact asupra subconstientului tau si fara sa vrei il visezi. Creierul nostru e un organ foarte complex.

| FaraNumePls a răspuns:

Ai făcut o obsesie pentru el, asta e clar. El probabil că nu te place, mai ales pentru că ți-a zis sa taci și s-a comportat destul de urat cu tine. Faza cu visele se va termina curând.

| PREDAERIK123 a răspuns (pentru FaraNumePls):

Ce este urât la cuvântul taci?