| BigLike a întrebat:

am si eu o problema am un telefon Nokia asa 302 si dupa ce intru pe internet (prin WLAN ) si vreau sa vad un videoclip de pe youtube si incarca la 60 % iar apoi se opreste iar modemul (click net) se stinge ce are si mai ales cum as putea sa rezolv?

6 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Poti sa faci un firmware update la modem? Sau macar sa-l restartezi.

| BigLike explică (pentru Radu284):

Poti sa ma ajuti te rog? sa imi spui ce trebuie facut funda!

| Radu284 a răspuns (pentru BigLike):

Ai incercat intai sa-l restartezi? Scoate alimentarea, bag-o la loc dupa cateva secunde. Daca asta nu rezolva problema, mai da un mesaj.

| BigLike explică (pentru Radu284):

Nu s-a schimbat nimica
tot petelefon arata ca se incarca 60% iar dupa modemul se stinge

| BigLike explică (pentru Radu284):

Da l-am restartat dar nu s-a schimbat nimic

| Radu284 a răspuns (pentru BigLike):

Logheaza-te la el (IPul este probabil 192.168.0.1 sau 192.168.1.1), si ar trebui sa aiba undeva un meniu de Firmware Update). Daca iti cere o parola, este probabil admin (sau nici o parola). Ce model de modem ai?