| Clauasdf a întrebat:

happy Am si eu o scurta poveste/intrebare.winking De ceva timp incepe sa`mi placa un baiat de la scoala cu care ma inteleg bine. Problema este ca la scoala nu prea ne bagam in seama si cand vreau sa merg sa vorbesc cu el ma rusinez si prefer sa stau deoparte. O prietena -singura la care i-am zis ce simt- tot ma impinge pe la spate dar imi este prea frica...
Eu l`am refuzat pe baiat mai de mult si ma gandesc ca acum ma va refuza el pe mine, desi prietena mea spune ca a fost destul de demult si ca probabil nu va tine cont de aia, dar tot imi e frica sad Ce sa fac? Sa incerc sau sa stau de`oparte? Problema la mine este ca pot sa prind tupeu, dar poate prind prea mult laughing deci... Help please! puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Alesandraas a răspuns:

Eu zic că dacă nu rişti,nu ai să ştii niciodată ce se poate/se putea întâmpla.
Mai bine spune-i ceea ce ai de spus, ceea ce simţi, până nu e prea târziu.Eu am făcut această greşeală,şi acum regret eenorm!
Lasă ruşinea la o parte sau timiditatea că nu rezolvi NIMIC! Dacă nu ai tupeu, pierzi!winking
Eu sper să te fi ajutat cumva.:*
Şi ce pot să zic... sper să fii împreună cu cine-ţi doreşti aşa de tare.
Viaţa este imprevizibilă, niciodată nu ştii ce ne are pregătit şi de oferit.winking

1 răspuns:
| StarkWolf a răspuns:

Nu trebuie sa fi genul de fata care sa fie obsedata dupa el sau chestii d'astea si nu e bine sa fi timida,dar nici prea tupeista. Eu zic sa te duci sa intri in vorba cu el si sa schimbi subiectele pana ajungi la problema asta. gandeste-te ca vorbesti cu un coleg, nu trebuie sa fi fitoasa sau cu nasu pe sus, trebuie doar sa fi tu insuti si sa te porti normal. Vorbiti si poate inca mai are sentimente pentru tine!