| loryna a întrebat:

Am urgenta nevoie de ajutor. Se apropie banchetul de la sfarsitul clasei a 8 a si as avea nevoie de un text pentru o profesoara de biologie si pentru una de desen. Nu am nicio idee ce as putea sa scriu. Va rog ajutati-ma cu o idee. Cel mai rapid si mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Pierdevara a răspuns:

Profa de desen
-Cu desenul nu ma-mpac, insa note mari am luat fiindca profa (numele) ex. Anca-i buna : ne-a-nvatat sa desenam, sa pictam si sa schitam iar acum fiecare stim picta chiar si icoane.

Profa de bio
Biologie-am invatat, profa (numele) ex.Anca ne-a invatat unde-s rinichii si stomacu, tulpina si esofagu'.

| loryna explică (pentru Pierdevara):

Trebuie sa fie ceva mai lung de cel putin o pagina a5...

| Pierdevara a răspuns (pentru loryna):

Eu am trecut de-astea dar din cate imi mai aduc aminte noi am scris doar asa niste cuvinte si ceva dragalas. Si a fost chiar suficienthappy

Poi asa in cazul tau se pare ca trebuie sa iti pui mintea la contributie si sa scrii un eseu serios. Spor la treaba!

| loryna explică (pentru Pierdevara):

Pai noi avem o profesoara de romana ca diriginta si e si foarte exigenta sad... Mersi oricum de idei.