| deliadily a întrebat:

sad Azi mi s-a intamplat ceva nasol rau! Povestea e lunga:
Acum cateva saptamani unui baiat ii placea de mine iar mie imi era frica sa ii spun si spuneam tuturor ca nu imi place de el...iar azi un prieten l-a intrebat daca ma place... sad Si el a spus ca ii placea de mine atunci dar s-a obisnuit cu ideea ca eu nu il plac(desi nu e asa) si acum nu crede ca mai putem fi impreuna! sad :'( ...Imi puteti spune ce pot sa fac? ...Cum sa ii spun ca il plac? Funda!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce poţi să faci... E clar că nu eşti pregătită pentru o relaţie. Atât fizic cât şi psihic (presupun că ai sub 14 ani)
Dar dacă totuşi vrei să-i spui că îl placi, nu e greu. Foloseşte cuvinte.

| BestStudio a răspuns:

Ok intelegem 14 ani hormoni etc.etc. dar acu e vorba poate de o relatie stabila in termeni vostri de adolescenti deci:
1.Ial subtil intra intr-o conversatie cu el apoi cand crezi u ca e bucuros si tot intreaba-l
2.Renunta daca nu ai tupeu sau chiar nu il simpatizezi pe deplin
3.Nam alte idei ca e greu sa intelegi o fata, mai ales una de 13-18 ani

| Stefan_Silviu_1993 a răspuns:

Hey happy pai eu cred ca cel mai ok ar fi sa il iei deoparte intr-o zi la scoala sau afara unde te intalnesti cu el si sa ii spui "hey, uite stiu ca ai inteles ca nu te plac dar e gresit sa stii ca eu te plac dar mi-a fost rusine/frica sa iti spun asta si am negat" si cel mai probabil atunci o sa se intample ceva :3 fie un sarut fie sa te intrebe daca vreti sa fiti intr-o relatie. tongue multa bafta incontinuare

| deliadily explică:

Alte pareri?

| Theoneandonly99 a răspuns:

El tocmai ti-a spus ca te place.Nu rata sansa! Dupa ore cheama-l undeva, dupa coltu scolii etc. si ai doua variante.ori il saruti, ori ii spui cat de mult il placi.Si sa nu iti fie frica, stai chill.Succes!