| MANUMEBB a întrebat:

Ce pot face astfel incat sa ma bucur si de lucrurile mici din viata? Nu stiu dar de la o vreme am o stare foarte proasta mai mereu plang, o fi din cauza ca poate acum incep toate problemele sa imi vina in cap chiar nu stiu ce poate fi de vina.Am ajuns sa ma simt singura, nesigura, nefericita.Prietenul meu nu il simt aproape de mine, sunt egoista ca zic asta dar daca s-ar putea as dori sa fie langa mine 100% din timpul sau.Probabil pentru ca ma neglijeaza si pentru faptul ca nu mai e ce era la inceput sunt asa.Au trecut atatia ani nu mai are cum sa fie aceeasi nebunie ca atunci dar totusi de ce nu, de ce au aparut atatea probleme cu bani, atatea si atatea. Vreau fericirea aceea de la 18 ani.Mereu iau raul inaintea binelui cum am spus numai stiu sa ma bucur de viata, numai pot.Cum ma simt si eu mai bine mai fericita mereu ma suna cineva sau se intampla ceva si iar ma deprim. Ce pot sa mai fac, ajung la disperare nu credem ca voi ajunge asa.Ma entuziasmam la orice lucru si mereu aveam un motiv pentru care zambeam, acum nu stiu. M-au dezamagit atat de multe persoane si s-au intamplat atat de multe incat numai pot sa fac fata.Imi vine sa tip nu stiu ce sa mai fac, probabil de aia m-am refugiat si pe acest site sa incerc poate persoanele virtuale ma pot ajuta mai multe decat cele care sunt langa mine.Multumesc sper ca nu luati ce am scris ca pe o gluma.

Răspuns Câştigător
| Adya20 a răspuns:

Nu am cum sa iau in gluma ce ai spus.inteleg 100% tot ce ai scris datorita faptului ca si eu.in ciuda varstei pe care o am(21 de ani)sunt in situatia asta de foarte multa vreme.nu stiu exact ce sa-ti spun sa faci. pot doar sa.inteleg.si de ce nu sa te ajut intr-un fel, in mare parte ai dreptate nu mai avem aceeasi speranta care o aveam inainte.ne gandim la tot felul de lucruri rele, nu stiu la tine daca ar functiona insa. daca as avea un prieten care sa ma iubeasca si sa-mi fie alaturi mi-ar reda speranta, fericirea si linistea de care am nevoie. Spuneai ca te simti singura, ti-o spun din proprie experienta.nimic nu este mai rau decat acest sentiment.singuratatea! Eu am familia fizic langa mine, am atatia oameni in jur si.totusi ma simt singura, incerc sa-mi caut o motivatie pentru a merge inainte dar nu dureaza mult! Este o lupta continua, tu cu tine! Avem nevoie de un timp al nostru.Suna dur si crud dar.nimic in viata nu este usor! Nimic nu este roz.pare totul intunecat pentru ca ne descurajam, dar daca nu ne incurajam singure asteptam degeaba de la altii, n-o vor face! Noi suntem cheia spre propria salvare.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti singura si eu mai caut inca raspunsul la intrebarile tale