| Katlynn1m a întrebat:

Buna!
Am nevoie de putin ajutor.Deci,prietena mea cea mai buna a intrat in depresie din cauza unui baiat care i-a dat papucii azi si nici nu vrea sa vorbeasca cu nimeni si ignora persoanele, ce sa fac ca sa-l uite pe el si sa revina la normal?

Răspuns Câştigător
| AndruCriistina a răspuns:

Buna :). Este foarte urat ca fostul sa iti dea papucii, intelege-o si prea ii este greu. Nu cred ca este o depresie, doar sufera normal l-a iubit sau il iubeste. Vorbeste cu ea, fa-o sa inteleaga ca nu este unicul baiat dupa toata planeta asta;), arata-i baieti frumosi, draguti. Iesi cu ea pe afara, duceti-va la distractie ca sa mai uite si ea. Cand plange sterge-i lacrimile si spune.i '' nu plange, nu merita sa plangi dupa un prost care te-a lasat, intelege ca nu este unicul baiat din lume '' ea dupa se va gandi la ceea ce iai spus si va ajunge la concluzia ca nu merita baiatul ala acele lacrimi, acea ''depresie''. Razi cu ea... Sper ca te-am putut ajuta. Eu vreau sa ajung psihologa, deci in caz daca vrei sa iti dau mai multe sfaturi sa te ajut cu asta da-mi add pe fb : https://www.facebook.com/krys.criss. Te.am pupat

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

O sa-l uite,asta e prima faza a despartirii,trebuie sa o intelegi.
Pana sa se dezintoxice si sa-si regaseasca noile echilibre,are nevoie de timp.
N-o lasa sa se tot gandeasca la ce a fost,sa asculte muzica trista sau sa-i reciteasca mesajele la nesfarsit.
Taraste-o la patinoar,prin magazine, la plimbare, la film, oriunde, numai s-o scoti din starea ei!
Isi va reveni.
Esti o prietena buna!
happy

| neutrino a răspuns:

Sa inteleg ca pana acum ea nu a purtat niciodata papuci? Poate ca este timpul sa se obisnuiasca si cu asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult creier, mai puţină depresie. Do the math.

| Prea_Mult_Vorbesti_1989 a răspuns:

Vai astea sunt problemele adolescentei, deci pe scurt sa nu te complic in prea multe cuvinte. Tu nu ai ce sa-i faci sau ai putea daca ai avea o putere sa intri in mintea ei. Ea este singura care poate sa iasa din asta, daca are psihicu slab o sa se tarasca o perioada asa si sa speram ca nu va recurge la alte prosti, daca e fata desteapta trece repede mai ales ca e asa tanara serios astea sunt probleme?