| Anonim1596 a întrebat:

Cei care sunteti catolici imi puteti da informatii despre religia voastra?:d(va rog.nu de pe net). De exemplu:ce nu aveti voie sa faceti, etc.

1 răspuns:
| ygr3ku a răspuns:

E aproape acelasi lucru ca la ortodoxism, doar ca ne facem cruce cu mana dreapta, avem un Papa care ne "conduce" pe toti, nu sarutam icoanele, la intrare in biserica ne facem cruce cu mana inmuiata in apa sfintita ( se gaseste la intrare in niste "cuve" mici )... nu stiu ce sa iti mai zic, astea mi-au venit acum in minte! folositoare? big grin