| Durassica22 a întrebat:

Hey TPU!
Cum o pot face pe mama sa nu ma mai bata, sa fie mai calma, sa nu ma mai injure, etc? Bunicii nu ma apara niciodata si orice s-ar intampla tot pe mine cade vina chiar daca nu sunt vinovata, ce pot face in privinta asta?
De ce se comporta asa cu mine?
Ce se poate intampla daca spun politiei treburile acestea?
Tata nu vorbeste cu mine si nu ma baga in seama.

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca anunti Politia, se va deschide ancheta cu cei de la Protectia copilului, venind acasa si interogandu-ti parintii, bunicii, vecinii, colegii de scoala si profesorii. Te vor duce si la medic bineinteles, sa se constate urmele de violenta.
In urma acelui raport, te pot lasa mai departe in grija parintilor, care-s tuturorii tai legali, sau te vor transfera la un Camin pentru Copii, unde vei sta inchisa, pana la 18 ani.

| Xelon a răspuns:

In primul rand cati ani ai?

| Durassica22 explică (pentru Xelon):

| Xelon a răspuns (pentru Durassica22):

Ok eu nu imi pot da seama daca ceea ce imi spui tu sunt doar niste neintelegeri in familia sau mama ta chiar te abuzeaza,orice ar fi sa stii ca niciodata sa nu lovesti un parinte si eu am trecut prin ceva genu si mi-am lovit parintii si sa stii ca acum regret enorm, decat sa faci asa ceva mai bine du-te si stai singura pana iti trec nervii, la varsta ta singura optiune pe care o ai este sa iti petreci cat mai putin timp in aceea casa, stai afara cu prietenele, daca simti ca esti pregatita fa-ti un iubit, ai rabdare o sa vezi ca lucrurile o sa se aseze crede-ma stiu ce zic.

| GreenVoid a răspuns:

Vorbesti cu politia sa te scoata din casa aia de nebuni.Sau o bati si tu pe ea.

| Durassica22 explică (pentru GreenVoid):

O singura data am dat in ea si m-a luat la bataie cu aspiratorul...
Iar cu politia nu as prea vrea sa vorbesc pentru ca stiu ca daca voi ajunge la casa de copii sau cum dracu se cheama nu ma va lua nimeni de acolo...

| GreenVoid a răspuns (pentru Durassica22):

Mananca bataie in continuare atunci. Daca te batea taica tu mai era ceva da asa...o calci in picioare daca i animal si te bate fara motiv.

| Durassica22 explică (pentru GreenVoid):

Si tata ma batea inainte sa divorteze de mama, dupa ce au divortat nu prea a mai vorbet cu mine

| GreenVoid a răspuns (pentru Durassica22):

Si ce astepti? Sa ti rupa capu?

| Durassica22 explică (pentru GreenVoid):

Neeeh...
Astept sa ma omoare ca sa scap

| GreenVoid a răspuns (pentru Durassica22):

Lol.De ce sa scapi de viata cand poti sa scapi de ei? La 18 ani oricum o sa trebuiasca sa te descurci singura deci la casa de copii ai sansa macar sa fii linistita psihic pana o sa vina momentul ala.Nu stiu cum e acolo da mai rau sigur nu e deci fii fata desteapta si gandeste te la ce i mai bine pentru tinewinking

Răspuns utilizator avertizat
| JoKeRuLwTF a răspuns:

Raspunde-mi doar la cate-va intrebari:
1.Cati ani ai?
2.In ce Oras/Localitate stai?
3.In ce Judet stai?