| Emmmmmm a întrebat:

Hey TPU!ⓗⓔⓛⓟ! Cum rezistati caldurii infernale?
Fundita pentru cele mai bune sfaturi...iar la restul vot :*:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cand merg undeva in primul rand inlocuiesc fondul de ten cu o crema hidratanta.Rimelul cu unul mai rezistent la apa, sau ma las fara rimel.Parul il prind intr-o codita/coc/cu agrafe.Am tot timpul in poseta o sticla cu apa si niste bani in caz ca se incalzeste prea tare apa din poseta sa imi iau un suc de la frigider.Imi iau si evantaiul cu mine.Hainele sunt cat mai subtiri si mai scurte, si nu sunt culori inchise care sa atraga soarele.
Acasa deschid fereastra dimineata si seara cand e mai racoare.Peste zi pornesc uneori ventilatorul.Am tot timpul in frigider o sticla cu apa rece.Pe acasa, ce e drept e ca raman in bustiera si in pantaloni scurti pentru ca e foarte cald, iar tata este plecat din tara. Zilnic fac un dus rapid dimineata, iar daca este prea cald fac un dus rece la amiaz sau seara.Cand este vreme buna merg la strand sau pun piscina in curte, si desigur, chem prietenii. Sper ca ti-am fost de ajutor.Vacanta placuta!

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Deschid geamurile si beau apa rece de la izvor. Ies doar seara si dimineata din casa dar acum s-a mai potolit canicula cu ploile astea.

| MrAngelus a răspuns:

Te imbraci scurt
Bei apa (daca bei sucuri ti se va face sete)

| NuConteazaNumeleee a răspuns:

Ventilator. Limonada cu gheata multa si filme din belsuglaughing

| R0CA19 a răspuns:

Nu prea ai ce sa-i faci... e bine sa bei si sa manaci dimineata ceva cald, sa faci dusuri calde si sa te hidratezi.
Multa baftahappy

| Crucified a răspuns:

Evantai,dusuri calde, apa multa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merg la pişcină.
Aşa mă răcoresc cel mai bine!

| Ella3133 a răspuns:

Daca nu transpiram totu era perfect
pai bea si tu multa apa(eu beau cu gheata)
nu iesi intre 12-5 afara(ce cel mai cald)
poarta haine deschise la culoare(cele inchise atrag lumina si te incalzesc)

| m2704 a răspuns:

Bei lichide, te feresti de soare, aerisesti camera seara bine dupa ce s-a racorit afara

| Misspink2000 a răspuns:

Am aer conditionat.big grin

| aty200083775652 a răspuns:

Ma gandesc ca cel mai greu rezisti noaptea. Iti dau un exemplu: cum rezista cei din desert. Se infofolesc.
Inainte de culcare, acopera-te.
Sper ca te-am ajutat!

| Emmmmmm explică (pentru aty200083775652):

Daca ma sufoc?

| aty200083775652 a răspuns (pentru Emmmmmm):

Nu cat sa te spanzuri.