| Daniellllll1 a întrebat:

Hey TPU!
Daca de exemplu eu im media de la examene (cls. a 8-a), iau medie 6.50 si unu are 6.70, dar eu am la purtare 10 si ala 8, eu intru la liceul respectiv sau el,nu stiu unde am auzit(pe la scoala), ca se ia si dupa media de la purtare.

Răspuns Câştigător
| muffinXXL a răspuns:

Depinde de criteriile de selecție ale liceului respectiv. Poti sa ai si 10 curat la examen si poți sa nu intri daca ai 9 la purtare. Mai ai șanse daca zici ca ala are 8.