| Madness345 a întrebat:

Salutare TPU, as incerca sa va spun cat mai pe scurt povestea. Imi place de o fata de la mine din liceu, iar ea are o prietena ce nu o SUPORT de nicio culoare, deci sta cu ea, amandoua se holbeaza ca vacile, dar prietena ei astazi, imi spune ea mie. " Tu nu ai gagica, nu stii sa-ti faci gagica" si fata de care-mi place fiind langa ea..aia nu spune mai nimic, eu o bag mereu in seama dar e retrasa, o mai si alint precum iubire. si fel de fel. Astazi stateam de vorba tot cu o fata din clasa celor 2 si ele pe la spatele meu nu stiu ce faceau mereu, aia cu care vorbeam radea intr-una ca vaca. si cele 2 nu stiu ce faceau, dintr-o data ii zice lui colega cu care vorbesc eu. prietena lui aia pe care o plac "Mama ce fata ai Stefi." A zis de fata mea sau ce? Pana la urma de ce te holbezi la fata mea daca nu te intereseaza? De ce tot stai pe capul meu? ETC. Si cu aia nu stiu ce sa fac...cateodata am o teama in mine ca ma simt urat, dar culmea multe fete mi-au zis ca sunt dragut-frumos. Va rog ajutati-ma si pe mine cu un sfat. dau funda ajutorrr

4 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Te-ai gandit ca poate acea fata te place si se comporta ca o imbecila pentru ca nu stie cum sa relationeze? Este o posibilitate. Plus ca daca stie ca o placi pe prietena ei, in capul ei de copil imatur, incearca sa te faca sa pari neatractiv in fata prietenei.

| alyyyyy2018 a răspuns:

Se holbau ca vacile, fata care o placi și prietena ei?
Cred că dai prea multa importanta la fiecare cuvânt spus și nu înțelegi ce vor să îți spună. Când ți-a spus ce fata ai, poate că se referea la cum ai rămas mirat sunt serios sau ce atitudine aveai, nu neapărat că ești urat sau prea frumos.
Pentru o fata contează mai mult cum se comporta baiatul, cât o respectă și să o câștige doar pe ea, nu pe toate.
Daca îți place o fata, o bagi doar pe ea in seama și o faci să zâmbească prin felul tau de a fi.

| Madness345 explică (pentru alyyyyy2018):

Pai daca ea sta cu aia non stop... stau si in banca amandoua. nu a venit aia la scoala o sapataman si offf, ce bine era fara ea, dar nu o s-o mai bag in seama asa mult. Eu cand intru in clasa lor. nu stiu sunt ceva gen vedeta(zic si eu, nu ca ma laud, asa cred eu cel putin), se uita isi frec parul, si dintr-o data ma baga la capcane. care nu le pot sa le dau de cap... dupa cum am zis astazi statea in spatele meu, dar mereu e asa, ori pleaca amandoua si barfesc si se uita la mine, ori se leaga de viata mea, dar eu doar pe ea o vrea. pe cea care o plac, si prin felul aleia, incep sa o urasc si sa-mi scada interesul. Si sa-ti spun, ele sunt clasa a 9 a, iar eu a 10 a.

| Madness345 explică (pentru Madness345):

Imi cer scuze pentru greseli, dar am scris pe graba