| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt noua pe aici, dar am o problema, sunt o tipa foarte sociabila care isi face cu usurinta prieteni si care tine mult la amicii ei dar nu asta e problema mea ci faptul ca le permit prea multe si deja persoanele pe care le consider unii dintre prietenii apropiati si-au luat-o in cap adica se poarta cu mine foarte urat, mai pe scurt ma iau peste picior si fac glume proaste pe seama mea adica ok nu sunt genul care sa ma supar ca se face misto de mine dar accept pana la un punct, iar punctul ala a fost incalcat de mult pentru ca deja s-a ajuns la nesimtire si rabdarea mea a ajuns la limita doar ca nu stiu am incercat sa le explic ca ma deranjeaza "caterinca" lor dar parca nu inteleg si parca mai rau fac straight faceAs vrea sa stiu parerea voastra ce ar trebui sa mai fac?

5 răspunsuri:
| Mike959 a răspuns:

Ingnora-i si acorda atentie doar cui merita! Cine continua sa faca asa inseamna ca nu merita sa-ti fie amic! Bafta

| MoRtY a răspuns:

OH.eram in aceeasi situatie, pana un baiat ma enervat rau si l-am plesnit(woops), si le-am spus ca nu mai suport felul cum se comporta cu mine, nu am mai vorbit cu ei o saptamana. dupa care ne-am impacat si acum e okihappy. incearca sa nu mai fi atat de amabila cu ei, putin mai distanta pentru un timp, poate chiar o sa inteleaga cat de mult te deranjaza.la mine a mers, sper ca te-am ajutat! bye>big grin

| xFaith a răspuns:

Ahh stiu cum te simti.

Nu trebuie sa pui al suflet happy
Nu trebuie sa te enervezi. nu se merita!
Fii indiferenta. indiferenta doare cel mai tare happy
Succes! Fii tare si nu te da batuta :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Grija mare pe cine numesti prieten, un prieten ajuta, este sincer si nu bate joc.

| xElenaH a răspuns:

Pai mi s-a intamplat la fel am fost prea buna cu ei si acum vreo 2 luni ma luau la misto si am facut si eu la fel ca ei si de atunci se poarta ok. da nu e cazul sa faci la fel.