| anonim_4396 a întrebat:

Heeey TPU! Am si eu o problema, sunt o fata sociabila care isi face usor prieteni si tine foarte mult la ei, bine nu asta e problema mea ci faptul ca de la un timp persoanele pe care le consider prietenii mei apropiati fac "caterinca" pe seama mea, nu sunt genul de om care sa nu stie de gluma adica bun inteleg sa faci glume dar in limita bunului simt iar ei au depasit aceea limita adica si-au cam luat-o in cap pentru ca au vazut ca eu nu le spun nimic, dar de o saptamana cam asa am incercat sa le explic ca totusi nu sunt ok glumele si ca ma deranejaza dar parca mai rau fac:-| si ceea ce ma deranejaza cel mai tare este faptul ca ii consider prieteni buni, si nu ma asteptam de la ei si persoanele care nu ma cunosc poate iau in serios "caterinca" lor si isi fac din start o parere nu prea buna despre mine, si nu stiu cum sa le mai zic ca sa inceteze voi ce parere aveti?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Condo raspunsul tau nu este tocmai unul bun, sau marog nu indeajuns de bun, chiar daca ii ignori ei tot o sa faca astfel de glume pe seama ta! sincer nu ma fost pus niciodata in situatia asta dar odata imi amintesc ca eram in liceu si bobocii faceau caterinca de un coleg de-al lor stiu doar ca i-am luat aparea si mia multumit! sincer grenouille cred ca inteleg cum te simti, trebuie doar sa iei initiativa, sa le explici "prietenilor" tai ca glumele lor nu-s ok nu e de ajuns, trebuie sa ripostezi intr-un fel, cum e vb aia pune puncul pe "i" in primul rand daca zici ca iti erau prieteni inseamna ca au obtinut ceva de la tine sau au nevoie de tine! priul punct il pui cand vei iesi din cercul lor de prieteni si iti vie lua inapoi tot ce au luat ei de la tine! incearca sa iti faci alti prieteni daca zici ca esti sociabila! povestetele lor ce ti s-a intamplat si va fi ok crede-ma! nu stiu cati ani ai sau daca esti baiat sau fata dar uite iti las mailu meu (lucyanb48@yahoo.com) o sa tinem legatura prin mail... nu imi dauga idu in lista de mes pentru ca nu folosesc asa ceva! deci keep talk on mailwinking tacke care

| condo1234 a răspuns:

Mda. ignorai happy

| condo1234 a răspuns:

Uite. acum 2 ani, am avut niste anturaje proaste sh niste prieteni perversi asa pot sa le zic. aprofitau de mine doar cand aveam bani sh cand nu aveam ma luau la baza happy. ia`m ignorat sh acum ei vor sa fiu din nou pr cu ei dar nu-mi pasa de ei asa eram si eu cu pr puneam totul la inima dar acum ma`m invatsat nu mai pun. sti catsi pr am eu la ora actuala? 1 dar ala e ca si fratele meu. no sa ma tradeze niciodatawinking fatsi sh u unu/una si iti e de ajuns :*