| AnaMaria941019 a întrebat:

Imi place de un baiat foarte mult dar si prietenei mele a inceput sa-i placa de el! Ce sa fac eu il plac de mai mult timp de cat ea si amandoua ne intelegem foarte bine cu el nu stiu ce sa fac sa stric o prietenie sau?
Dau Funda!;-)

Răspuns Câştigător
| rody97lory a răspuns:

Si eu am trecut de cateva ori prin asta... si de fiecare data, nu am luptat pentru el. Mereu mi-am lasat prietenele si am incercat sa ii fac pe altii mai fericit. Dar la un momentdat mi-am dat seama ca, daca ar fi fost ele in locul meu, nu ar fi facut acelasi lucru sad Asa ca am inceput sa lupt pentru ce e al meu big grin Sfatul meu, este sa lupti pentru 'baiatul' tau :* daca ti-ar fi fost o prietena adevarata, nu ar fi incercat sa fie si ea cu elwinking parerea mea este ca ar trebuie sa o dai la o parte pe rietena ta si sa comunici mai mult cu baiatul big grin

5 răspunsuri:
| Shara17 a răspuns:

Una din voi trebuie sa renunte sau aman 2winking depinde si ce vrea el, da tu trebuie sa te gandesti daca el merita sa lupti pentru el sau nu happy

| AnaMaria941019 explică (pentru Shara17):

Pai sincer nu stiu el ii foarte dregut de treaba si cam place aceleasi lucruri ne plac acelasi gen de muzica de filme iar el si prietena mea sunt opusi!:***

| Shara17 a răspuns (pentru AnaMaria941019):

Stiu cum e, pai atunci ar trebui sa discuti cu prietena ta si sa.i explici situatia si daca e sa vrbesti cu el dinainte sa vezi daca te place barem asa sti ca merita ceea ce faci... si nu cred ca prietena ta ar trebui sa fie suparata, adica mai sunt baieti. oho si inca cati laughing eu, cel utin, in locul tau as incerca sa fiu cu el

| Meap a răspuns:

Buna.
Nu merita sa strici o prietenie pentru un baiat.Macar stii daca el te place?happy
Vorbeste cu prietena ta, daca vrei sa ai o relatie cu tipu' respectiv dar mai intai asigura-te ca si el simte la fel.

| AnaMaria941019 explică (pentru Meap):

Pai prietena mea crede ca lui ii place de ea dar eu nu prea cred si oricum pe ea nu o lasa sa fie impreuna cu el dar pe mine da si ea a spus sa fiu eu cu el dar pe deoparte as vrea si pe dealta nu si nu stiu ce sa fac!:-)