| WebEye a întrebat:

Hey TPU!
Imi place o fata de la mine din clasa, dar nu stiu daca si ea ma place...sa va zic atitudinea ei la scoala cu mine:
-De fiecare data cand zic ceva mai funny sau mai putin funny, nu conteaza ca e ora sau pauza ea se intoarce la mine(sta cu o banca in fata mea)si rade(nu ras dela isteric), cateodata cand e loc langa mine(dar rar) vine langa mine(odata sau de 2 ori s-a intamplat chiestia asta),anul asta pe la sfarsitul scolli eram liberi si jucam carti,si eu intarziam mereu dar cand veneam imi zicea sa stau langa ea, Mai intra in vorba cu mine din cand in cand(adevarul e ca nici nu avem ce vorbii avand in vedere ca e primul an de liceu si e primul an din care ne cunoastem), Avand in vedere ca eu sunt NOU pentru ea se comporta cu mine ca si cu prietenii ei pe care ii cunoaste din clasa 1(sunt cativa cu noi in clasa), Am mai vazut cum ii evita si pe altii sau cum le raspunde asa SUPARATA cand zic ceva ce poate o deranjeaza, dar mie nu(adevarul e ca nici nu i-am zis ceva de doamne ajuta ca sa vad deci...)voi ce ziceti? ma place sau nu?
Pe mess nu prea vorbesc cu ea deoarece tot timpul e pe Mobil si nici cand nu e nu vorbesc doar odata sau de 2 ori am vorbit cu ea,pai daca i-ar placea de mine nu ar intra in vorba cu mine?(Am uitat sa va spun, e foarte timida, cel putin eu asa am concluzionat)

Vreau pareri cat mai multe si daca sunt bune dau si

2 răspunsuri:
| racasannicoleta90 a răspuns:

Un lucru e sigur: te place macar ca pe un amic.
De obicei fetele nu prea intra cu baieti in vorba, ar trebui sa faci tu primul pas.
Poate te place, mai bie ar fi sa te mai intalnesti cu ea, sa mai discutati si apoi sa o intrebi daca te place ca pe un iubit. Nu o intreba din prima, va crede ca esti disperat.
Funda?

| tukina a răspuns:

Mie mi se pare un inceput bun, mai ales daca e timida.
De multe ori, glumele mai putin reusite care totusi primesc un zambet ca raspuns, sunt semn ca nu ii esti chiar indiferent.
Faptul ca mereu te invita langa ea si pare destul de deschisa cand fine vorba de persoana ta, din nou dovedeste ca i-ai putea fi simpatic.
Nu iti poti da seama exact daca este indragostita lulea, nici nu cred asta, dar faptul ca te accepta in preajma ei si ii esti placut, poate fi o incurajare pentru tine spre a face mai mult; asta in cazul in care ai dori-o ca iubita.
Chiar tu ai zis ca e timida, nu te astepta la reactii care sa demonstreze o iubire nebuna. Vorbeste mai des cu ea, te asigur ca sunt nenumarate subiecte, chiar daca abia va cunoastetiwinking
Bafta :*