| TikTok33 a întrebat:

Hey TPU.
In aceasta saptamana am renuntat la 2 persoane pe care le-am iubit enorm. Prietena mea si iubitul meu. Am simtit ca nu mai vreau sa aiba legatura cu viata mea.Am suferit mult din cauza lor, dar m-au facut si fericita. Dar acum ma mustra constiinta..nu stiu ce sa fac? Sa astept un timp sa imi treaca sentimentele fata de ei? Prietena mea mereu ma facea sa ma simt patetica. ( adica intodeauna ma indoiam de puterile mele, iar cand reuseam ceva mereu zicea " Cum ai reusit?" sau ceva asemanator, mereu comenta). Mereu imi accentua ideile rele.. Toata lumea era impotriva prietenei mele iar prietenul meu se purta de multe ori urat cu mine, aveam de multe ori impresia ca sta cu mine doar pentru pura placere fizica,desi de multe ori ma facea fericita,cred ca era fericire oarba. Nu stiu... e ciudat. Cum e sa iti zica cineva intr-o zi " Te iubesc " si a doua zi " Du-te dracu "? Asta nu e dragoste, nu? Nu am mai rezistat sa imi calce cineva pe sentimente. Vreau sa imi incep o noua viata alaturi de alte persoane care sa ma aprecieze pe mine ca persoana, nu ce e la suprafata sau banii.

Voi ce parere aveti? Ar trebui sa uit de ei definitiv? Sau sa ma intorc la ei? (desi asta ar insemna sa imi calc pe mandrie)

3 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa uiti de aceste persoane chiar daca te doare acest lucru. mai presus de tot suntem noi iar noi ca si persoane avem la randu nostru nevoie de oameni care sa tina cu adevarat la noi, sa isi doreasca mereu ca noi sa fim fericiti. un prieten adevarat nu te va face sa iti pierzi increderea in tine sau sa te umileasca sau sa iti vorbeasca urat. eu cred ca trebuie sa iti faci alti prieteni. uita de persoanele rele si prefacute care nu iti vor binele. sunt sigura ca o sa iti gasesti alti prieteni. niciun om nu merita sa te comporti urat cu el cand tu iai facut bine acelui om. asa cum ai zis si tu incepe o noua viata cu alte persoane care stiu sa te respecte si sa te placa pentru ceea ce esti tu. succes! o zi frumoasa!

| TikTok33 explică (pentru inger02):

puppy dog eyes mersi la fel :*, cuvintele tale mi-au dat lacrimile. blushing

| inger02 a răspuns:

Ma bucur ca te am putut ajuta:X