| Alesyaa a întrebat:

in data de 09 August 2013(vineri) eu voi pleca la mamaia cu familia si este o problema, am un caine de un an Max si nu vreau sa il las singur acasa (dar nu este singur Max este cu bunicii mei) doar ca eu sufar enorm cand un animalut de-al meu moare sau se imbolnaveste acum 2 zile pisica mea Miky a murit otravita(ceva vecin handicapat si prost o fi pus otrava pe undeva) si ma lupt cu un fel de depresie sau anxietate care nu o pot controla... voiam sa renunt sa ma mai duc la mare sa stau cu Max si celelalte animale dar nu am fost la mare de 3 ani si imi e dor de ea.VA ROG sa imi dati sfaturi ce sa fac sa nu mai am eceasta anxietate cum ca lui Max i s-ar intampla ceva (POATE-L calca vreo masina sau mai stiu eu...)ce sa fac sa nu mai imi fac asa multe griji pentru Max

Răspuns Câştigător
| Aaxell a răspuns:

Eu spun sa mergi la mare si sa lasi catelusul in mana bunicilor tai, ai putea din cand in cand sa le dai un telefon bunicilor sa ii intrebi cum se simte Max ca sa nu iti mai faci griji. Tot ce faci e sa iti pui in gand ca Max este bine si sa te distrezi stiind ca totul este in regula, nu poti pierde plecarea la mare... si catelusul o sa fie in regula, ai incredere in bunicii tai. Numai bine.

2 răspunsuri:
| angel69lover a răspuns:

Eu zic sa lasi catelul in grija bunicilor, daca ai incredere in ei, sau la vreo prietena buna, sau ai putea sa vb cu parintii tai si sa il luati cu voiwinking sper ca te-am ajutat... fanda pls? :*

| Alesyaa explică (pentru angel69lover):

Normal ca funda...dar nu