| angelinthedark a întrebat:

Deci.se poate oare ca o persoana sa se schimbe asa mult? Adica sa va povestesc...am fost cu prietenul meu o perioada, apoi ne-am despartit din cauza sexului ca ma stresa sa o facem, iar eu neacceptand m-a lasat. Dupa un timp el a vrut sa ne impacam, a spus ca ma iubeste, ca nu vrea sa ma piarda, ca mai importanta sunt eu decat sexul, ca cica a realizat asta si nu imi va mai cere sa fac sex cu el, a zis ca sa o facem cand vreau eu.Acum ma inteleg bine cu el dar parca nu imi vine sa cred ca se comporta foarte frumos cu mine, ba chiar e suspect, nu este zi sa nu ma sune, sa nu ma cheme sa ne vedem, ma alinta, un prieten de a lui a dormit intr-o noapte la el si mi-a povestit ca prietenul meu vorbea in somn si ma striga pe mine si zicea ca ma iubestehee hee, deci intrebarile mele ar fi:1 se poate ca o persoana sa se schimbe asa mult, adica inainte sa nu ma fi iubit si acum da? 2:oare ma iubeste din moment ce se poarta asa si ma viseaza? Dau fundita pentru cei care ma ajuta!

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate te iubea si dinainte si cand ati fost despartiti a realizat cat de mult te iubeste.

| catthshshshs a răspuns:

Mie mi se pare ceva cusut cu ata alba.In locul tau nu prea i-as acorda asa multa atentie.

Si eu am patit acum cateva luni, nu ceva de genul tau, dar totusi o chestie care m-as surprins.Prietenul meu de atunci era extrem de iubaret si atent.Pana intr-o zi, cand i-am zis ca nu pot face pasul ala mare inca. A devenit distant si ne-am despartit si chiar nu regret deloc asta acum.

Atata timp cat iti cere sa faci sex cu el( ai spus singura ca te stresa sa o faceti) nu cred ca te iubeste asa de tare.Cand iubesti pe cineva il accepti nu pentru sex, ci pentru ce reprezinta el de fapt. Iubesti pe cineva pentru ca il iubesti.Atat.Nu iubesti sexul in sine, ci mai degraba trebuie sa iubesti persoana.winking

April
| April a răspuns:

Chiar tu meriti fundita findca stii ca te iubeste.Noi nu stim mai bine decat stie inima ta.Intreab-o chiar pe ea!

| Linda a răspuns:

Timpul va dovedi. Daca redeveniti prieteni si reia din noua avansurile, te desparti din noi si gata.

| ShineMe a răspuns:

Ori se comporta asa crezand ca daca iti capteaza atentia la gesturile sale pana la urma te vei cucla cu el ori a inteles intr-adevar si nu se mai bazeaza pe sex.Astea sunt cele 2 variante ale mele

| myworldis5784 a răspuns:

Scumpo am fost in aceeasi situatie doar ca iubitul meu nu m-a parasit din cauza asta ci am incercat sa trecem peste problema in favoarea mea desigur!
Uite 1-poate ca el dupa ce te-a pierdut si-a dat seama ca intr-adevar te iubeste si ca nu are nevoie doar de sex de la tine, ceea ce e foarte posibil dar deja depinde de perioada in care ati fost despartiti
2-poate ca el in felul acesta doreste sa iti capete increderea deplina si tu crezind ca el s-a schimbat sa faci totusi dragoste cu el si sa iasa tot pe ale lui
In fine, sfatul meu este sa nu te lasi dusa de val si sa-l analizezi asa mai bine, nu ceda deoarece poate exista posibilitatea ca toata schimbarea asta sa fie doar un teatru
Nu ceda si lasa sa treaca ceva timp
Si cel mai important ascultati inima doar ea poate sa iti dicteze ce trebuie sa faci ceea ce am zis eu sunt doar propria experienta si un sfat
Sper sa nu dai gres
Bafta;-)

| Dianna a răspuns:

Gandeste`te ca e prietenul lui, in orice caz pe el o sa-l ajute nu pe tine, poate ti-a spus ca prietenul tau te viseaza doar ca sa fii impresionata sau sa ai mai multa incredere in el.Si asta nu inseamna ca tine la tine ci ca vrea sa te faca sa crezi ca s`ar fi schimbat. Dat fiind ca te-a presat cu subiectul "sex " nu e nimic exclus ca asta sa urmareasca si acum doar putin mai pe ocolite.ai grija si mai lasa` l un timp asa sa vezi ce face.
Pup.
Baietii pot juca teatru si ei, nu e nimic exclus.

| ruxy_4595 a răspuns:

Da se poate sa se fi schimbat dc nu hai sa nu fim asa rele laughing exista si baieti buni(cam putini) se poate sa fi realizat ca u esti unicata intr-un fel sau altul si ca e bine sa o lase mai moale ca nu are nimic de pierdut in fond dc sar mai fi intors? fete usoare sunt la orice colt si putea oricand sa stea cu una nefiind nevoit sa stea dupa ea ca sa o f***. nu stiu eu zic sa pui bine in fata si sa fii foarte atenta la toate gesturile lui si dc nu sa vb cu el poate iti zice chiar el dc asa brusc s-a schimbat bafta :*:*

| alee_3151 a răspuns:

Sunt doua chestii aici : poate el te " abureste" sa te convinga ca chiar tine la tine si etc numai ca sa faceti sex.sau : dupa ce v-ati despartit el chiar si-a dat seama ca tine la tine foarte mult si de asemenea si-a mai dat seama ca patul nu este mai important ca tine.Acum tie iti ramane sa te confirmi care este adevarul. Succes!

| anku_4442 a răspuns:

Se comporta asa crezand ca o sa te prinda in capcana.Trucuri vechi... pot spune ca si eu am trecut prin asa. Un om nu se schimba peste noapte.

| mariaaa a răspuns:

Pune o prietena care arata foarte bine dar el sa nu o cunoasca sa flirteze putin cu el poate va spune ca de fapt nu are prietena adica te va da la o parte in fata frumuseti iei sau ii va spune ca are prietena si nu ie interesat oricum sa stii ca baieti frumosi sunt peste tot daca se intampla sa te dea la o parte la prima fata atunci poti deja sa-i dai papuci! baftaaa! :*:*:*:*:*:*:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se par scenarii de adormit copiii.Eu nu ti-as fi spus ci as fi lasat s-o rezolvati singuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai din propria experientza si eu am facut la fel pana cand, a vrut fosta, dar ai grija s-ar putea sa te fac sai cazi in plasa, ai sa zici ca te iubeste dar el vre numai sa tio puna. asa sunt majoritatea baetzilor nu rezista sa stea cu o fata daca nu are cateva momente intime cu ea.

| starsteaua1994 a răspuns:

Eu cred ca un om se poate schimba intr-o secunda...si fiecare merita o a doua sansa... iubestel si tu si oo sa fiti fericiti.