| dani97 a întrebat:

mai este mult pana la vacanta de vara? crying(..ca nu mai rezist... vreau sa treaca o data mai repede timpul asta... sad

5 răspunsuri:
| Lariiiiiiii a răspuns:

Hei!
Si eu vreau sa treaca mai repede!
Din pacate mai sunt 49 de zile dar luna Mai va trece repede, de obicei la mine asa e thinking
O zi frumoasa!

| Lariiiiiiii a răspuns:

Hei din nou te pot ajuta cumva " sa-ti treaca timpul mai repede":
Pai as cam avea o lista de lucruri:
1. incearca sa dormi mai mult in timpul zilei si seara;
2. daca ai acces pe net stai de vorba cu prietenele tale, dar la discutii lungi si foarte importante pentru tine
3. daca nu ai acces pe net incearca sa urmaresti la TV filme de actiune si romance
4. daca nici aici nu ai acces(ceea ce cred ca ar fi o tortura sa nu am net si tv pentru 1 luna)atunci cauta niste reviste de moda mai vechi, sau daca nu le mai ai atunci cauta sa citesti lucruri interesante pe care le ai in biblioteca.
5. spune-le parintilor tai ca mergi la biblioteca daca nu ai ceva interesant la tine si ia 2 carti:una lunga si lata, cu materia preferata de parinti, si cealalta(preferabil mai mica)cu ceva amuzant sau care sa iti placa
6. daca faci ceea ce ti-am zis eu mai sus uite de ce ceream ca sa fii asa cartile:cand vi acasa, poate sa te controleze sa vada ce carti ai luat la tine.Pe aia mica o indesi in cartea plictisitoare si arati parintelui doar coperta.
7. Probeaza haine deale tale si incearca sa iti pregatesti garderoba de la tine pentru luna August.Sa faci in asa fel ca sa ai de probat mooooolte haine.
8. daca stai doar in casa atunci fardeazate si machiazate ca si cand ai pleca la cea mai cool petrecere si incearca sa,, probezi,, diferite look-uri
si9.(ca nu mai am idei) cumparati un pachet de carti de joc si incearca sa faci diferite constructii cu ele.
Totusi mai poti sa iti dezvolti diferite pasiuni incercand sa desenezi diferite chesti care iti plac, sau sa modelezi, ori sa retusezi haine...habar n-am; sincer eu asa fac cand ma plictisescwinkingmult noroc pentru luna viitoare si sper sa treaca cat mai repede posibil pentru tinewinking
Fundita?
O zi frumoasa!

| Lariiiiiiii a răspuns:

Scuze am uitat ca esti baiat si ti-am dat o lista pentru fete da acuma rolling on the floor o sa-ti dau pentru baieti:
Iesi cu prietenii tai la un suc si discuta vorbe importante despre ce ai mai facut in ultimul timp.
Dormi
Uita-te la filme de actiune
Joaca-te pe calculator jocuri cu masini, preferabil descarcate.
Mergi la Mall si poate mai agati tu pe acolo ceva tiperolling on the floor smug
Poti merge sa iti cumperi haine impreuna cu prietenii.
Sa mergi sa joci football, tenis thinking, volei.
De asemnea daca ai un cont de e-mail poti intra zilnic sa iti golesti e-mailurile.
Sper ca ti-am fost de ajutor!
Fundita?
O zi frumoasa!

| TheRealDaniel a răspuns:

Mai sunt doar 6 saptamani de scoala, pana se incheie mediile nu o sa prea facem scoala atunci insa acum vine ce este mai greu. saptamana tezelor. Mult noroc

| FlorinMihai2014 a răspuns:

Pai daca azi suntem in 3 mai si scoala se termina pe 21 iunie, mai sunt aproximativ 50 de zile pana la vacanta de vara.