| CatyCatalina_5027 a întrebat:

niste status de prietenie, tradare, dragoste, triste, etc de oricare pls cele mai frumoase si multe primesc funda:X:X

Răspuns Câştigător
| flow_3204 a răspuns:

Si acum realizez ca n-a fost iubire. Iubirea nu e egoista. Iubesti cand vrei ca persoana iubita sa fie fericita. Cand faci orice ca ea sa fie bine. Iubirea nu se uita.

.`Te culci cu ea. O folosesti. Ma intreb cum poate sa accepte ca baiatul pe care il iubeste sa fie cu ea doar din nevoi. E vara, e plictiseala, e singura disponibila si care a fost mereu langa tine, pentru ca te iubeste...si te-a iubit mereu. Boule!`

...`Si ea... cum poate ? " Ma place. Il plac. Si ne satisfacem. Nu ne mai trebuie nimic." Mai exista demnitate, orgoliu, principii in ziua de azi ?

`...Mi-e sila. Mi-e sila de tot. Lumea in care traiesc ma sufoca, ma scarbeste. Pana si tu, baiatul acela cu ochi blanzi si zambet cald, atat de familiar, ascunzi acea mediocritate si josnicie pe care o gasesti in toti!

.`Ma intreb si azi cum am putut sa am incredere in tine, in cuvintele alea ce pareau al naibii de sincere.

Nu mai sunt fata ce scria ore in sir despre dragostea ei pierduta si zambetul ala de copil...

Nu mai sunt fata care viseaza la cai verzi pe pereti, tinand pernuta inimioara in brate, imaginandu-si ca-l tine pe el. Nu mai sunt fata care cand facea baie, scria pe clabuc numele lui. nu mai sunt fata care jura ca dragostea lui a fost adevarata si pura. Nu.

Si nu. Nu-mi mai pasa. Iti jur. nu scriu din ura sau furie. Scriu linistita. Mai linistita si impacata ca oricand.si atat de lucida...Si-ti multumesc.

TotuL trece . asa se spune . Dar nimic nu trece fara Sa lase urme.

# D cate ori visez . de atatea ori ma resemnez . esti prea departe de mine . sufletu' meu varsa Lacrimi si suspine ...

# Am invatat sa tac . sa tzin minte si sa fac . si orice lacrima mai bine o ascund ... acu` am crescut . cica sunt fata mare . si uneori nu`mi permit sa spun ca dOare ...

# Au venit ziLe insorite dupa ce pLoile m`aU pus La zid . chiar daca zambetuL tau Dureaza o clipa tu stii .ca in spateLe lui au raMas o mie de amintiri vii

# Spune, cat de tare ma iubesti cand ma privesti?

# Daca imi pare rau de ceva in viata mea, e ca tzi-am zis sa pLeci cand te puteam ierta.

# Asa ca numai vreau sa`ti fiu aproape . numai vreau sa te fac sa uiti d toate . Daca ai nevOie numai sunt aici . strig`o p ea ! . poate ea isi face giji ...

# Nu te stresa ! Lasa`te asa cum esti.Ca o sa incepi sa mori daKa uiti sa traiesti...

# Ai O multzime de motive dar defapt n`ai nimic.

# Atat am asteptat . sa vad daca intelegi . ca poti sa ai tot ce`ti doresti daca stii sa alegi.

# Nu lasa Nimic sa te doboare ! Gandeste`te ca totuL e doar o simpla incercare ...

# Nu`mi aminti cum eram amandoi . nu vreau sa mai plang iar pentru noi ...

# Esti departe . ne leaga doar cuvantul "poate" ... Eu sunt aici .tu unde? parca totul ne desparte ...

# El m`a facut sa uit, sa sper, sa cred in vise. Ceea ce tu mi-ai interzis, mi-a deskis portzile inkise...

# Intelege ca trecutul numai vine niciodata ! Numai amintirea mai poate spune ...asa a fost odata ...

# Stii prea bine ca nu ai varsat in viata ta o lacrima adevarata pentru persoana mea!

# Dar nu`i nimic .acum s`a terminat.Tu ai fost cel care ne-a indepartat !

# Aveam o mie de vise .o mie de viitoare planuri scrise...

` te-am ales` p Tne` :-x` pentru ca` tuu` ` Erai Diferit` :]` ♡` Pt ca` :*` tu` Erai` ` Ceea` c mi-am d0rit` ` ♡`. →` [ Te` iubescc` :-x` ]

Unde snt e0 e si el, s` stie ! LoOmea s` stie, il iubesc la nebunie Hai zdreants0 iesi in fata, dai tuu` p0fta d` viatsa Arunca gesturi d` tarfa din tine, suge`0 qum stii` tuu` mai bine Te ia cu el, tuu` ai vrut, dar el se pisha` pe tine, si m` alege pe minee3`!

Ee eXcact ca 0o Sstea!;x,Oo veSzi d0ar cand vrea ,D`aia ejti :* nebUun duPpa eaa! `.["

"●Ea` e` Barbie `:X altele `vor `sa `o `imite `La c`at `de `scumpa3 `este Barbie! `Nu `prea `isi `pot` permite ! ●"

"º• ` Ca amintire ` ღIti las ` Un Aut0graf ` :]● Semneaza ` " Domnis0ara ` :* Care te-a ` Dat :* Peste cap ` ♡ ` ! ""

ღ ` Imi pare Rau ` :] ● ` Ca te-am Crezut :* ` Ca te-am Iubit ` Cum am Stiut ` :* ♥ ` Credeam ` in Tne ` si In noi ` → ` Visam ` o Viata :] ` Doar in Doi ` ` ♥ `!"

Imi Placee ` ● Sa Fac ` t0t ` ღ Ce`mi trece ` ` Prin Cap ` → ` fara Regrete ` :* Fara Sentimente ღ ` ` Bine :* ` Sau Rau ` O fac In ` :* Felu ` Meu ●"

` Nu merita` ;] !`ღ` Tu` suferi` ` Si` Vrei sa Fie` bine` ` ●º•`.→` In timp c Lui` ` Nici Nu`i ` pasa` d Tne`

→` Nu stiu` ;|` ce Sa` mai ZicC` :]`●` Se vede` ;;]` Clar ca-mi Lipsesti` :-x`ღ` Si`mi vine` :]` sa m0r` :-x` •º`ca `Tuu` ` nu Mai ejti` `

Decat ` o Drag0stee ` Ce ` nu mai ` Are r0st ♡ ` Mai bine ` Sa uitam ` ● ` Ce intre ` n0i a Fost ` . ღ

→ Chiar`:* daca`º Iti Gresesc` ●•`ღ` Chiar` daca Sunt ` m0mente` cand` :* Iti lipsesc`º ♥`Sa nu uiti` `º■º Ca` :* te Iubesc` ` ღ`!º•

νєzι υн ∂яαgα` winking`0 ƒι ѕтαт ѕι ¢υ тιηє`:»`...ѕѕтуυ ¢'α αяѕ0 ѕι ¢υ αℓтєℓє `hee hee` ∂αя νєzι υн.`:ρ`.єℓ αяє 0 ƒαтα`batting eyelashes`...ѕι ρєηтяυ єℓ ƒєтιтѕα ℓυι`:»` є ¢єα мαι ιмρ0ятαηтα :χ!

●Poţi să uiţi de prietenii cu care ai copilărit . Cu care-ai împărţit clipe frumoase şi ai zâmbit .
●E alegerea ta atunci când te faci că plouă . Când îţi schimbi înfăţişarea cu o haină nouă .
●Poţi să uiţi de tine şi să te-nneci în alcool . Ştiind că sufletul nu se vïndecă c-un paracetamol.
●Nu tac,nu mă prefac,nu o să-i satisfac . Pe cei ce îmi pun beţe-n roate, pot să-i scuip în cap.
●Ai fost pe rând posesiv, gelos, orgolios, indiferent şi, logic, într-un final, un prost.
●De ce să spunem "lasă" când ar fi multe de zis . Sau să facem la fiecare pas un compromis ?!

●Cand zic ca nu imi pasa mint, ca stii ce simt . Ca stii tot ce gandesc !
●Toţi te iubesc că vor doar să te f**ă !Eşti tare fat'o ! Cea mai mare paraşută!
●Reţine: Nici eu nu sunt ca ea ,dar nici ea nu e ca mine !
●Esti departe de mine, si te port mereu in gand. Dar cu gândul că te voi revedea în curând !
●Că știi că clipele dulci, uneori se transformă`n venin !
●De multe ori ma trezesc ratacind spre cararile amintirilor cu sufletul infipt in nori... Ce'mi deseneaza aripi si imi soptesc "Chiar ai crezut ca poti sa zbori?"
●Nu mai vreau să cred într-o iluzie. Nu mai vreau să trag nici o concluzie !
●E simplu să spui: "Asta e viața!" . Am avut senzația că pierd, nu-i nimic e doar senzația.
●Cândva de mult eram doar doi copii îndragostiți. Cândva de mult eram noi doi și eram fericiți .
●Mi-e greu să plec dar trebuie să o fac. Cred că e un lucru care ți-ar face pe plac .
●Ai plecat, e vina ta. Tu ai ales.

Daca imi pare rau de ceva in viata mea, e ca tzi-am zis sa pLeci cand te puteam ierta.

Am ramas aceeasi fata de care stiai si-atunci. Dar acum nu mai sunt papusha, pe care cand n`o vrei s`o arunci !

Si eu care speram. ca tu erai pentru mine cel mai potrivit Acum stiu, da stiu, ca doar m-ai mintit.

Era seara putin trecut de ora noua, afara deja incepuse sa ploua ea vroia sa vina sa'l mai vada, dar el mintind ii zise ca are alta treaba

Ea nuu e d` vna ca intre ei s`a terminat . "Ai grij d` tne!" i`a spus el cand a plecat...

Te detesti. O vezi cum pleaca cu ochii goi. Tu prea mandru sa o opresti . Crezand ca vine inapoi !

"Mi'am deschis agenda la capitolul "Ex" u esti la cap' de lista la minciuni cu "te iubesc". marsh mah :Xx "

Acum ne intalnim pe strada si imi zambesti.Pastrezi secretu`n tine, stiu ca ma iubesti[

Si m'ai vazut cu el de mana. Ai ramas blocat pentru o clipa. Pentru prima oara in viata paream chiar fericita !

# Ai face bine s`o uiti , nu fi bou !

○ Stau intinsa pe spate . cu ochii inchisi si. ma gandesc la primul baiat . pe kre` am fost blestemata sa`l iubesc .

0rice s`ar intampLaa ` . n0i intr`0 zii ne vom reveDeea` ! . Si pana atunci stiu ca si tu ma vei pastraa` Undevaa` in inima taa ` !

Cand O so` pierzi .O sa vezi ca ti`e greu fara ea... Chiar daca acum nu crezi

Inca te uiti la poze, de mult facute. Si realizezi ca-s doar amintiri pierdutej.

Ai mintit prea mult,cine crezi c`o sa te creada? Degeaba esti frumos,ea nu vrea sa te mai vada. : -J

Alt baiat imi strange mana,si`mi spune ce simte Eu iti spun cu` te-am uitat,desi traiesti la mine`n minte

Acum nu mai pot si imi e greu sa stau cu altcineva!Nu pot sa ma gandesc la altu' esti doar in mintea mea!

Imi ´ aduc aminte ´ cat ` de mult ma iubea ´ cum prietenilor ´ le Zkea .: Frate nu pot ' trai fra ea!

• si spune-i "te iubesc" ca-ti pare rau c-ai fost asa,promitei ca n-o sa repeti din nou prostia ta

*Încã de la început ti-am spus cã e prea pe fatã...Dar tu ti-ai dat mult prea multã importantã

•• O Iubeai Fara Regrete`! Si Daca Te Intreba Cineva Atunci Ce Inseamna Pentru Tine Cu Lacrimi In Ochi Spuneai:E O Parte Din Mine ! ;xX

"Shi`mi aduq amintee . Cum imi zambea Shii ma priveaa . Shi`mi spunea Nu te Lua dupa Lumeaa aSta reaa"

Cand te'am vazuT dn` nou pe strada M'ai salutat sj dintr'o data Am simtsit cu` ma topeSc

Mi`e d0r s` te privesk fara s` spun nimic . Mi`e d0r s` numar secundele un pic cate`un pic

Nimic din ce`am facut n`am regretat...am uitat de toti care m`au uitat

Viata e ca un castel de nisip.Stiu bine.Promit sa profit doar un pic!

Câteodată simt că nu pot să mă trezesc . Câteodată simt că cerul meu albastru devine gri . Câteodată doar urăsc toată lumea . . .

Mi`e dOr de simplele , banalitati pe care le faceai , mi`e dor de simplu` te iubesc , pe care mi`l spuneai.

Un singur lucru bun am invatat de la tine . sa-i dau dracu` pe toti daca mie imi e bine.

Altceva nu scoti Doar copiezi Nu-i nici o Surpriza Ca te-ai curenta si-n cur ca sa ai la public priza.

Ne este frica sa nu pierdem Pe cine avem mai dragi Si cate'o data'n viata E mai bine sa si taci

Cand eram suparata! O tsigara si un sfat!Cat de mult a contat.

Iti dau eu

Unde n-o sa fii tu, cea mai mare distractie o sa fie .

Nu potsi fortsa un om sa te placa.Nu esti bine venit! Pleaca!

Fără cuvinte, adunăm tăceri în balans.Cu spaime, trezim coşmarul.

♥Tipa care face 200 de poze , dar ei ii plac doar 20...

Trebuie sa fie un om care s`o iubesca doar pe ea *Fata aceea aliantata de multi ...* !"

Nici sticlele de alcool,nici fumurile,nici prafurile,nici alte femei...Nu te vor face sa uiti tot ce-a fost intre ochii tai si ochii mei!

Erai pe primul loc, niciodata sa nu uiti, ca pentru tine am renuntat la multe si la multi

Nu vreau averi, vreau doar un baiat care sa ma sune sa`mi spuna: Ai grija de tine iubita, te pup, noapte buna !

Ca prin magie, ce-mi place mie dispare repede.

2 pashi, arunca'te de la inaltzime`,arunca'te in amintiri cand simtzi ca nu tzi'e bine.

-Ai fost un prost, îl întrerupse fata. Nu trebuia sa visezi, trebuia s-o iubesti.

Ramai aici.Nu ma intreba ce simt

O să rămână amintiri blocate în ochii noştri goii că se învârte ceasu şi nimeni nu.l poate da înapoi

Nu conteaza distanta, cat conteaza ce simtim !

Si te doare când vezi că nu`mi pasă, şi îţi zic mereu: nu mai contează, hai lasă

Realitatea nu e niciodata la fel de frumoasa ca visele pe care ti le-ai facut ...

Dar orice ar fi n`am sa te las`! Stiu ca astepti sa fac eu primu pas . Imi zambesti cand te privesc si stii ca ma faci sa te doresc.

Mi`e dor sa te privesc fara sa spun nimic . Mi`e dor sa numar secundele un pic cate`un pic

Am invatat sa am rabdare ca totu`ti iese /Atunci cand nimeni nu te crede`nstare

Ramai cat vrei dar nu incerca sa gandesti pentru mïne

Cand o femeie tace.Vezi ce spun ochii ei.

Sunt eu...eu,tu si restu' lumii /Tine minte nu conteaza ce abereaza unii

Http://sweety-things.weebly.com/

Am 1000 de fetse. Una pentru prieteni. Restu` pentru zdrentse.

Nu te grabi sa arunci tot ce iubeai odata.

Prietenia ta'i va fi de ajuns.Nu'i trebuie nimic mai mult!

Daca zambesc inseamna ca ma bucur sa te vad.

n`am ce sa schimb. "

"Stiu ca fiecare dintre noi are un loc in rai , dar si acolo sus tot cu mine vreau sa stai ! ."

cand totul se duce.raman amintirile !

ai o fata . no lasa ca tine la tne ! . daca nu risti nimic,nu faci nimic,nu ai nimic,nu esti nimic"

Ea e cea care va avea grija de viata ta .ce faci tu gresit ea indreapta, pentru ca ii pasa de tine . mai mult ca oricine ! ."

Atunci cand nu stie ce simte . atunci cand greseste si poate minte . ofera`i dragostea ta ... atunci are mai mare nevoie de ea! "

acele vremuri nu se uita,fi sigur de asta ;x.

e o poveste fara nume si fara autor. scrisa in parfum de aripi albe care se zbat in zbor ;x ."

bineinteles ca nu`i clar. oricum te iubessssc ;x . | Ador sa am imaginea ta intiparita in minte Fredonand acelasi nume ce ma lasa fara cuvinte .;x"

Avem povestea speciala din viata asta banala ! ;x

"chiar eşti în stare să îmi iei sufletu ! ;x

Nu`mi lipseste nimic in viata asta, deci nu mai cedez pentru nimeni.Nu las de la mine decat atunci cand stiu ca o sa`mi fie mie bine. !"""

Viata nu e rOz`e asa cum este ea ;x.

"oare mai tii minte?! fiecare clipa de nebunie . din fiecare luna , din fiecare zi , din fiecare ora , din fiecarte minut , din fiecare secunda !"

Desi stie ca iubeste un golan . n`o sa te uite...tine mult la tine ! ."

"te amuza . cand din vorba in vorba . gasesti obsesia ta . la altu in alta forma !

acea copila. cu acel ceva special ! :"

Lumea nu ne sufera.Da stie sa ne pupe bine in cur.

Daca n`ai fi tu . mi-ar ramane gol sufletu ! |

( Poate sa mute si muntSii din loc. Pentru ea e prea tarziu sa mai c0nteze vreun efort. )

E timpul sa vezi cu ce ai mai ramas de fapt.Cand ai avut de unde sa alegi...nu ai stiut la ce ai renuntat.

Te iubea fraiere ! Chiar te'a iubit candva ;x Priveste'o dar stai departe , acum nu te mai vrea !E mult prea tarziu pentru regrete ,tOt ce'si dOreste e sa pOata sa ierTe

"• mi-as dori sa mai fiu fetitsa mika • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante •"

Mă`ntreb şi`acum ,, Asta e ce mi-am dorit?!

Daca e sa inchid ochii tot o sa zambesc...Merg inainte,nici prin minte nu-mi trece sa ma opresc!b-)

Orgoliul e mult mai preSus de iubire.

Am invatat ca oricum ai taia.orice lucru are 2 fetze!

Aveam caractere imbibate in orgoliu,de asta acum momentelor de vis le purtam doliu.

De astazi am un scop, sa pun fericirea mea pe primul loc!

E timpul sa vezi cu ce ai mai ramas de fapt.Cand ai avut de unde sa alegi...nu ai stiut la ce ai renuntat.

Nimic din ce a fost nu se v'a mai repeta...dar ne v'a fii dor candva...

zαmbєstє'n fαtα rαuluι sι nu vα αvєα nιcιo putєrє . ;x

ღE o vorba : "Ce nu te omoara te face mai puternic!" Si au fost momente in care am fost gata sa renuntz la tot Mi s`a zis ca n`o sa pot, ehh...uite ca inca pot ღ

Aproape tot se iarta,nimic nu se uita!

♥ Erai un rau ce imi facea bine Dar mandria sh orgoliul meu m'au facut sa renunt la tine:X ♥

Sunt clipe din trecut peste care am trecut.sunt momente in viata care sincer m'au durut.sunt clipe care nu au fost in totalitate uitate...sunt clipe in viata cand nu poti trece peste toate