| WeLoveIceCream a întrebat:

o sa plec la mare si vreau sa stiu ce material respinge soarele, pentru ca sunt unele locuri unde nu as vrea sa ma bronzez ft tare. si care material atrage soarele. stiti, de exemplu bumbacul? el atrage sau respinge soarele? ajutati-ma pls! nu vreau sa ma bronzez ca o tractorista! Funda si vot!happy:X

1 răspuns:
| odorash a răspuns:

Bumbacul de culoare neagra, adica tot ce este de culoare neagra atrage soarele intr-un mod deosebit. de aceea pe la tlevizoare pe arsita enorma se zice sa nu fii imbracat in negru
bafta