| Baiatultrist1 a întrebat:

sunt îndrăgostit de o prietena cu care ma cunosc de 5 luni, imi da semne ca și ea ma place dar în același timp îmi mai vorbește și de alți băieți și e mai indiferenta, aseară am fost la o petrecere cu ea și a băut puțin și a venit la mine si mi-a zis sa ne sărutam și am făcut-o, ea zice ca e de la bautură dar nu era asa beata, ce ar trebui sa fac? Va rog ajutați-mă cu un sfat

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate îți zice de ei să te facă gelos. mai preia și tu inițiativa, flirtează cu ea, invit-o să ieșiți etc

| Michaeel a răspuns:

Daca esti indragostit de ea si banuiesti ca ar putea sa iti impartaseasca sentimentele cel mai bine ar fi sa fii barbat si sa o intrebi daca vrea sa mergeti la o intalnire sau sa ii spui ce simti. Daca doar stai si nu faci nimic ea cel mai probabil ea va iesi cu alt baiat.

| Clytia a răspuns:

Invit-o să ieșiți undeva. E posibil ca sentimentele să fie reciproce, însă cel mai indicat ar fi să porți o discuție deschisă cu ea, poate chiar să-i împărtășești sentimentele. Trebuie să clarifici situația, indiferent de ce urmări vor apărea.