| DeCeMaiContează a întrebat:

Hey TPU.
Un fost coleg din generala care isi batea joc de mine incontinuu,se muta la liceul la care sunt eu,la acelasi profil,si e posibil sa fim din nou colegi! Acum mi-e frica ca isi va bate si mai mult joc de mine si le va spune colegilor mei anumite lucruri despre mine ca sa ma faca de ras! Chiar a spus asta pe grupul fostei clase,ca o sa ma faca din nou de ras! Eu in generala eram cam ciudat,in sensul ca eram foarte retras si nu vorbeam cu nimeni,si asa sunt si acum, la liceu! Ce pot face? Acum mi-e frica ca si noii colegi isi vor bate joc de mine! Mentionez ca am 15 ani si jumatate.
Dau funda!
P.S.:Va rog sa nu-mi spuneti sa-l bat, pentru ca in liceul meu nu se accepta asa ceva(e un liceu foarte strict).

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost intr-o situatie asemanatoare nu aveam tupeu sa-mi iau lucruri scumpe la mine si strigau ca-s sarac si imi rupeau toate alea, in final dupa ore am chemat pe niste dulapi de oameni si i-au linistit. Nu poti face in liceu ca-i strict? Afli tu pe unde stau ei in grupuri prin parcuri etc. si ii linistesti. Indiferenta nu doare la unii tip reci rau cum aveam eu, dar poti sa te imprietenesti cu ei ori sa-si schimbe impresia, ori sa-i linistesti dupa ore. (Pssst vezi sa nu te vada totusi laughing )

| Mihai0101 a răspuns:

Daca tu vei adopta o atitudine total indiferenta de orce zice acest magar vei invinge!
Trateaza-l cu indiferenta si ai sa vezi vei fi surprins de rezultat.
Dar trebuie sa fi tare ca piatra nu conteaza ce le spune colegilor tu doar atat indiferent ca si cum el nu ar exista si ai sa vezi va veni ziua cand va veni la tine si va vrea sa fiti prieteni.
Pentru el indiferenta ta il va dobora se va topi flescai in sinea sa.
Doar atat el nu exista
Nu conteaza ce va spune
indiferent

garantez ca daca prcedezi asa in scurt timp i-mi vei multumi

| keenkee a răspuns:

Ai putea sa ii gasesti si tu punctele lui slabe, dar indiferenta doare cel mai tare, fa-ti prieteni prin liceu si iti garantez ca multora nu le place genul de persoana care sa rada de altii sau sa isi bata joc. Nu lasa pe nimeni sa te calce in picioare.