| DeCeMaiContează a întrebat:

Acum 2 saptamani un coleg din generala ne-a dat mesaj pe grupul fostei clase sa ne revedem. Apoi o colega a zis ca ar trebui sa ne intalnim deoarece vorbim de mult timp despre chestia asta si inca nu am reusit s-o facem. Alt coleg a facut un sondaj "Vreti sa ne intalnim?" iar toti au raspuns ca "Da". Nu au raspuns toti 25(atatia am fost), au raspuns 12 cu tot cu mine, dar tot e bine deoarece am vorbit sa fim macar 10+doamna diriginta. Ei bine, de atunci au trecut 2 saptamani si nu s-a mai vorbit nimic despre asta. De 1 saptamana tot zic ca le trimit mesaj sa ne intalnim daca tot am vorbit despre asta, dar sincer mi-e cam rusine. Stiu, suna penibil dar chestia e ca n-am mai vorbit demult cu ei, si de asta. Plus ca e si un baiat care isi cam batea joc de altii si mi-e frica ca va incepe cu tampeniile lui: "Se pare ca traiesti si nu te-au penetrat aia din liceu" laughing Cateva sfaturi, va rog? Dau funda! big grin

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De cât timp ai terminat clasa a 8 a?

| DeCeMaiContează explică (pentru sierra1):

Acum aproape 2 ani(in 2016).

| sierra1 a răspuns:

Dacă ţi-e dor de măcar jumătate din colegi, du-te şi scrie-le, dacă nu, lasă pe alţii să se agite şi apoi mai vezi tu cum te decizi

| Crackman a răspuns:

Astea sunt niste prostioare.
Multi nu au venit sa ne vedem a doua zi dupa bacwinking asa ca nu iti face sperante mari.