| anonim_4396 a întrebat:

Urgență. Am o situație delicata.Eu cu mama nu ma inteleg bine, niciodată nu mi-a vorbit deschis și de aceea sunt obișnuită sa țin în mine și sa plâng singura pe ascuns. Niciodată nu am avut o discuție serioasa. Sunt mare, am crescut și am și eu nevoile mele, am nevoie de sprijin, de asemenea. Săptămâna viitoare o sa fim plecați și vreau sa o rog sa ma epilez, dar nu știu cum. De fiecare data când îmi fac curaj, merg la ea, dar efectiv ma pierd, îmi dau lacrimile și merg în camera mea și încep sa plâng. Nu pot sa vorbesc cu ea, dar totuși, trebuie! Ma simt super complexata și prost. Ajutooor!

2 răspunsuri:
| ONRR a răspuns:

Singura cale de a va antelege este sa discutati de la mama la fica parerea mea si fa tu primul pas si nu are rost sa ti an tine si sa plangi pe ascuns tot timplul Diana ati faci rau singura an continuare
Te inteleg esti sensibilă dar singura cael este sa discutați ca pana la urma este mama ta sunt sigura ca te iubesti si tine mai mult decat orice pe lumea asta la tine sper sa va antelegeti

| Paularoxana123456789 a răspuns:

Să înțeleg că eşti sensibilă si nu e bine...Eu mamei mele i spun orice, ea îmi e ca o prietenă mereu ma ascultă si ma intelege ☺Te duci la ea si i spui ca mama am si eu o problema mai delicata pana acum nu am vrut sa iti spun nu am avut curajul sa o fac, as vrea si eu sa ma epilez pentru ca e vara si nu ma simt bine asa si chiar vreau sa fac asta ☺formulezi tu cumva mai bine si i spui☺ar trebui sa spui ca doar e mama ta si orice mama isi asculta si ajuta fiica la nevoie ☺pupici?