| JonD a întrebat:

Va rog ajutati-ma,este o fata in scoala de care imi place,am incercat pana acum sa ma imprietenesc macar cu ea, dar nu am reusit, asta e ultima saptamana in care mai sta la noi in scoala, dupa pleaca.Ma omoara gandu ca nu o sa o mai vad, va rog ajutati-ma! Ce sa mai fac, mai e doar o saptamana.sad

4 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

O fata daca te place face ea ceva ca sa te aiba, nu asteapta atat deci cred ca r fi mai bine sa iti iei gandul

| 5a a răspuns:

Asa am patit eu exact ca tine, am mers frumos la ea am zis daca poate sa ne vedem la un suc in weekend si mi-a zis ca nu stie daca vine ca nu stiu ce, si cand am cautat contul ei pe facebook avea prieten si pun pariu ca nici nu ma placeawinking ori cum decat sa ramai prost cu gandu mai bine te duci la ea si ii spui daca poate sa vina in weekend la un suc cu tine daca vezi ca scartie si cauta motive inseamna ca nu te place. Macar sti ca ai incercat, eu iti zic ca asa am patit eu pe pielea mea si crede-ma ca mai bine sa afli ca nu te vrea decat sa ramai cu gandu si sa spui " baii trebuia sa merg la ea poate eram impreuna" concluzia mea RISCA! Nu ai ce pierdewinking

| Stassy a răspuns:

Uite daca iti place de o fata, pai trebu sa fii mai delicat un pic, fetelor le plac baietii eleganti si timizi - cel putin miehappy-. In primul rand, daca n'ai putut sa te imprietenesti cu ea nici macar un pic, nu renunta.Bag'o in seama, discuta cu ea, intreab'o unde se duce, ce'o sa faca in vacanta, si dupa poate te intreaba si ea ceva de genu, si dupa ce termini zici daca mai vrea sa tina legatura cu tine... poate iti da nr sau adresa, daca nu le ai sau ma rog...etc.si dupa..mai vezi tu.Ok? Sper k te'am ajutat cat de cat.happyMai incearca si nu renuntahappy kiss Baftakiss

| NuStiTotulDespreMineAsaCaTaci a răspuns:

Sunt fata si sincera sa fiu mi-ar placea mult k baiatul caruia ii place de mine sa imi spuna ca ma place dar na acum diferenta intre mine si alte fete este ca nu la toate ne place asta. incearcati norocul