| JonD a întrebat:

Va rog ajutati-ma,este o fata in scoala de care imi place,am incercat pana acum sa ma imprietenesc macar cu ea,dar nu am reusit, asta e ultima saptamana in care mai sta la noi in scoala, dupa pleaca.Ma omoara gandu ca nu o sa o mai vad, va rog ajutati-ma! Ce sa mai fac, mai e doar o saptamana.

10 răspunsuri:
| ĦαvɘƑȕη a răspuns:

Nu stiu sigur ce sa zic... este fff complicata problema ta, dar cred ca ar trebui sa te bagi in vorba cu ea despre ce ii place ei mai mult, sau ai putea sa-i transmiti printr-un prieten comun ca o placi; cam atat imi vine in minte in momentul acesta... oricum noroc si sa-mi spui cum a merswinking

| anonimul0826 a răspuns:

Eu zic so uiti pentru ca si mie mi s aintmplat la fel daac sa spunem co sa zica ca nu-i place de tine o sa suferi foarte mult mie mi-a placut d eu fata odat si mmia luat o luna si ceva so uit si cateodtaa inca ma mai gandesc al ea dar acu s-a facut urata boahhh urata rau

| sCzKun a răspuns:

Depinde, daca ati mai vorbit, sau, nu ati mai vorbit.
Daca ati mai vorbit, nu e foarte greu, mergi la ea si ii spui ca ai nevoie de ceva ajutor, la o materie. Ce stiu eu, sa fie in comun si sa ai o medie mai mica, dar cat de cat usoara pentru ea. Dupa ce te-a ajutat, ii spui daca ati mai putea vorbi, si ea, neavand ce sa faca, iti va da numarul ei de telefon sau un ID.
Daca nu o cunosti, e mai greu putin. Poti sa alegi dintre varianta accidentala si cea intentionata. Prin accident ce intelegi, mergi inspre ea cu 2-3 obiecte in mana, te uiti in alta parte si intri in ea. Lasi obiectele sa cada, iar ea, te va ajuta sa le iei de jos. De aici nu e greu, ii multumesti si faci cunostinta cu ea, sau poti sa intri in discutie cu ea intrand in cercul ei de prieteni cu ajutorul unui prieten bun de-al tau. Nu e greu, trebuie putina inspiratie happy

| JonD explică (pentru sCzKun):

Pai cum ar putea sa ma ajute un prieten? Ce poate sa faca?

| sCzKun a răspuns (pentru JonD):

Sa vorbeasca el in locul tau, daca tu ai firea mai rusinoasa.
Sau sa-i spuna ei (daca are nevoie de ceva si nu stie ce sa faca), sa te recomande pe tine.

| chocco1995 a răspuns:

du-te la ea, si vorbeste-i! Spune-i despre sentimentele tale pentru ea, spune-i ca iti place de ea, poate iti impartaseste sentimentele. spune-i ca o sa-ti fie dor de ea, si ca o sa-ti lipseasca! bafta

| chocco1995 a răspuns:

Vorbeste cu ea, spune-i ca iti place de ea, ca o sa-ti lipseasca si poate iti impartaseste si ea sentimentele! bafta

| DjIulyanB a răspuns:

Pai sa nu o iei in nume de rau, dar daca pleaca peste o saptamana nu are rost ca sa te mai imprietenesti cu ea, si sa iti zic de ce. Daca tu esti asa topit dupa ea, cum zici ca te omoara gandu ca nu o sa o mai vezi ar fi mai bine sa nu te imprietenesti cu ea, pentru ca daca te imprietenesti te atasezi si mai mult de ea si sa vezi ce o sa te omoare peurma gandul ca nu o sa o mai vezi. Mai bine e asa. Daca te atasezi si mai tare o sa fie urat. Sa nu iei in nume de rau ce ti-am zis. Si stai linistit ca are balta peste.winking. Sunt o gramada ca ea, chiar si mai frumoasewinking.

| nastasevioleta a răspuns:

Daca aveti un prieten comun,ai putea sa il rogi pe acesta sa te ajute sa vorbesti cu ea. Daca nu,du-te tu la ea, nu ai nimic de pierdut, ii spui ca o placi.Mie imi plac baietii sinceri si ii apreciez, si cred ca si ea ii apreciaza, ca oricare alta fata.Incearca,du-te la ea:d.S-ar putea sa regreti mai tarziu daca nu tu duci.

| dany24242424 a răspuns:

Sa te duci sa sa-i spui ca o placi alfel vei regreta ca nu ai incercat!