| dani97 a întrebat:

va rog cat mai multe raspunsuri. maine trebuie sa merg la dentist pentru a-mi scoate 2 masele fff cariate. eu nu as vrea sa merg, dar daca nu merg imi voi dezamagi parintiicrying, pentru ca imi e o frica de mor. prima data cand am fost la consult mai aveam putin si lesinam(imi e frica de dentist). ce ziceti, cum pot sa fac sa nu mai ma duc?(fara sa se supere cineva pe mine; sunt programat maine la 11). si nu vreau raspunsuri de genul du-te ca asa e bine pentru tine. mersi, funda:X

Răspuns Câştigător
| Nastia a răspuns:

1.been there, seen that.si mie imi tremurau genunchii dinainte sa ajung in blocul dentistului. Faza e sa te calmezi ca dentistul stie ce face.Nu o sa simti nimic, te anesteziaza, nu simti deloc.nu te uiti la mainile lui, ce iti baga in gura ci te uiti in sus, la tavan/bec/etc.nu face prostia sa nu te duci la dentist daca parintii tai au bani sa te trateze.
Daca lasi maselele asa o sa se raspandeasca la celelalte masele, peste 2-3 ani o sa scoti 5-6 odata si o sa-ti puna pivoti in gura.Os a vezi cum plangi ca fraieru cand te uiti in oglinda si vezi gingia goala si ai pana in 18 ani. Apoi, sa vezi bucati de metal in gura, la batranete o sa iti cada fateta si o sa vada doar partea neagra.Nu vreau sa te sperii dar trebui, TREBUIE, intelegi? sa te duci la dentist.Altii nu s-au dus din cauza banilro si au regretat foarte mult.E foarte importanta dantura pentru imaginea ta, tine bine minte asta.winking

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu mergi ajungi mos si nu mai poti manca, trebuie sa mergi daca vrei sa nu mori de foame.

| dadonexus a răspuns:

Nu ai de ales du-te pentru ca e spre binele tau o sa se carieze si mai mult si atunci durerea o sa fie dubla.Roagal pe dentist sa iti faca anestezie totala sau pe zona ca sa nu mai ai motive de team. Oricum nu are ce sa se intample rau asa imi este si mi-e frica dar am realizat ca nu are ce sa se intample omul ala vede in gura ta vede ce face si nu are cum sa iti atinga buza, vreun nerv sau limba decat daca te misti sau te zbati.Cocluzia? Ai putin curaj si o sa vezi ca o sa fie bine.

| OanaSi a răspuns:

Si eu sunt la fel ca tine. Ultima data cand am fost i-am lasat vanatai dentistului. Ma linistesc pentru ca o sa ma duc la mama unei colege care e foarte draguta, ma cunoaste si o cunosc f f f bine. Nu te gandi ca faci asta pentru parintii tai, ci pentru tine si dintisorii tai si nervii tai. Gaseste-ti un dentist la care sa te duci confortabil si sa simti ca poti merge si singura. happy Good Luck PS tine minte o faci pentru tine, sa nu te mai doara maselele, sa poti dormi NU pentru parintii tai.hee hee

| Iubirefaraegal22 a răspuns:

Apropo...cati ani ai?
Daca vrei sa dai impresie proasta fetelor..., auzi daca nu le scoti (miroase urat=pute)

Funda? :X:Xlove struck