| BiancaCR a întrebat:

va rog sa ma ajutati am o problema imensa deci :azi la scoala unul dintre colegii mei idioti mi-a umblat in geanta si mi-a gasit pachetul de tigari pe care Il ascundeam acolo. pachetul era al meu si al unei colege, si acum cei doi care ne-au gasit pachetul ne santajeaza. in afara faptului ca stie cam toata clasa cei doi ne santajeaza sa le dam cate 2 lei pe zi de fiecare in fiecare zi de acum inainte pentru ca altfel ne vor spune profesorilor si parintilor.
Si acum nu stiu ce sa fac va rog din tot sufletul sa ma ajutati sad dau si funda orice

Răspuns Câştigător
| trixiiie a răspuns:

Bianca, nu te mai panica. Eu zic să te duci la dirigintele tău şi să-i spui, cu rugămintea că va rămâne confidenţial. În plus, nu are nimeni dovada că tu ai fumat la şcoală, şi în exteriorul şcolii nu au altceva să-ţi facă decât o mustrare verbală. Şi la părinţi te poţi duce zicându-le că e pachetul prietenei tale, iar tu i-l ţineai pentru că ea nu vrea să fie prinsă de părinţi.

3 răspunsuri:
| Snowfall a răspuns:

Nu au nici o dovada ca pachetul e al vostru, ca doar nu o sa se duca sa ia amprentele de pe el. Nu le mai dati banii pur si simplu si daca va spun dirigintei/dirigintelui sau partintilor le spuneti ca au facut asta numai pentru a va lua banii. Atata timp cat nu au o dovada concreta, de exemplu o poza sau ceva de genul asta nu va avea nimeni de ce sa ii creada pe ei in defavoarea voastra.

| LoredanaT a răspuns:

Stai linistita nu au dovezi k e al tau ..nu ii mai baga in seama

| Cosmin300 a răspuns:

Daca doresti sa ma asculti, vei scapa de orice grija: Incearca sa te lasi de fumat... nimeni nu va mai avea chiar nicio dovada