| AndreeaDeea123 a întrebat:

Hey TPU.Voi unde vomitati?

1.Cand sunteti acasa:

a)wc
b)chiuveta
c)cada
d)lighean
e)unde apuci

2.In masina

a)pungi
b)direct in masina
c)opriti masina

3.La scoala:

a)la baie in wc
b)in chiuveta
c)unde apucati

4)ati vomitat vreodata pe cineva? Cum a reactionat?

5)Povestiti intamplari (detaliate)cand ati vomitat (voi sau prieteni)

PS:

Răspuns Câştigător
| MissAvocado a răspuns:

1.a
2.a (daca apuc sa iau punga)
3.c (nu mi s-a intamplat dar nu cred ca as apuca sa ajung la baie)
4.Nu mi s-a intamplat.
5.Mergeam la mare acum cativa ani si dupa vreo 50 de kilometri mi s-a facut foarte rau deoarece eram intr-un oras mare si traficul era infernal asa ca nu am putut opri masina. Pana sa scoata tata pungile si pana sa caute mama un loc unde puteam parca am vomitat cerealele pe care le mancasem cu o ora jumate inainte (erau cereale Cheerios) in toata masina. Mama,(ea conducea masina)nu a mai putut sa conduca din cauza ca i s-a facut si ei rau cand a vazut ce am facut in masina si aproape ca a vomitat si ea. Dupa ce tata a curatat masina cu apa si cu servetelele pe care le-am avut am pornit iar la drum. Am mai mers cativa metri si mamei i s-a facut rau in timp ce conducea din cauza mirosului care inca a ramas. Am dus masina la spalatorie si am asteptat cateva ore. Si... asa am ajuns la mare cu 3 ore mai tarziu big grin. Sfarsiiit happy