| ClauditzaThaClau a întrebat:

Hey tPU... Vreau sa ma vopsesc.ce marca de vopsea imi recomandati? m-am facut acum 2 sapt cu nuantator roscata, insa nu prea a prins aproape deloc i am folosit chiar 2 plicuri ...probabil ca trebuia sa iau rosu pentra a iesii roscata.Ma pot vopsii daca am fost facuta de curand cu nuantator? Pentru a iesi o culoare mai frumoasa.se foloseste decolorant?

Răspuns Câştigător
| purplestar9494 a răspuns:

Da te poti vopsi chiar daca ai fost data cu nuantator inainte.Cea mai buna vopsea este cea de la L'oreal chiar daca este mai scumpa este foarte buna si are niste nuante superbe sau mai poti folosi Garnier care are la fel niste nuante de roscat foarte frumoase.Decolorarea depinde de culoarea parului tau daca este un brunet foarte inchis atunci da s-ar putea sa ai nevoie de putina decolorare dar daca ai parul un saten atunci ar putea sa iti prinda poate nu din prima oara dar din a doua sigur si oricum chiar si din prima iti va iesi o nuanta de roscat.

| ClauditzaThaClau explică (pentru purplestar9494):

Pai sunt un brunet.dar nu foarte inchis... daca nu folosesc decolorant ...ar putea sa iminiasa daca iau o nuanta mai deschisa de roscat?

| purplestar9494 a răspuns (pentru ClauditzaThaClau):

Ai putea sa incerci pe o suvita sa vezi cum iese, chiar daca nu iese de prima data dupa vreo 2 utilizari ar trebui sa ajungi la culoarea dorita

3 răspunsuri:
| Zoey112 a răspuns:

O prietena s-a facut cu Hena care este o vopsea de par sanatoasa si care nu distruge parul, o gasesti la farmaciile naturiste