| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU!
Vreau sa mor, sa nu mai exist stiu ca dau dovada de lasitate, dar chiar nu-i gasesc sensul vietii mele.

Sa va povestesc povestea mea si sper sa nu va plictisiti

Am 14 ani, cu toate ca se pare ca sunt un copil si nu stiu ce inseamna viata...pai uite ca stiu.

Am un frate de 4 ani,mama lucreaza de dimineata pina seara tirziu,nici odata nu m-a intele si nici nu a fost de acort cu mine. Tata ne-a lasat, nu mai are nevoie de noi, mai ales de mine.

Povestea mea incepe asa: Cind aveam 5 ani,tatal meu a plecat peste hotare lasindu-ma pe mine cu mama,eu ii scriam scrisori, dar se pare ca el nu avea nevoie de ele, caci si-a gasit o amanta.a venit in tara cind eu aveam 9 ani jumate,credeam ca cind va veni el inapoi totul se va schimba in bine si ca vom fi o familie fericita.L-am intimpinat la aeroport si i-am sarit in brate,prima saptamana a trecut ea cum a trecut, dar mai tirziu el mereu se indeparta de mine, seara pleca la Bar si venea dimineata sau in general dupa amiaza.Cind vroia sa-l string in brate,mereu ma dadea la o parte,nici nu vorbea cu mine, dar tipa...I-mi era frica de el.Daca primeam o noata mai rea la scoala ma batea pina eram de tot rosie si plingeam in ungheri in hohote, uneori i-mi curgea singe si Mama nici macar nu ma apara. Apoi a venit o zi pe care nci odata nu am sa o uit. Ziua lui de nastere 29 octombrie..Era noapte,tata plecase iar la bar,iar eu am ramas singura acasa dormind,nici nu stiam ca el a plecat,iar mama era in maternitate. Am auzit ca cineva deschise-se usa camerii mele, insa nu m-am intors crezind ca e tata si vrea sa vada daca dorm, insa nu a fost el era fratele lui care avea vreo 45 de ani si s-a culcat la mine in pat si a inceput sa ma atinga in zonele intime,ma tinea strins,iar eu scinceam,pina cind totusi am reusit sa ma smulg din miinele lui si sa fug in dormitorul parintilor crezind ca tata va fi acolo si ca voi scapa,insa nu a fost asa,dormitorul era gol am inceput sa pling si mai tare si am fugit la vecini unde era prietena mea, toata noaptea am plins si-mi venea in ochi scena aceea... Dimineata mama a aflat si i-a zis lui tata sa-l alunge pe fratele lui, dar tata nici macar nu i-a zis nimic si nici macar nu ma crezut.Pling pina si acum, ma tem de oameni.ma tem de straini.

De multe ori ma cert cu mama,mereu nu-i plece ceea ce fac eu,cu toate ca casa Eu fac ordine in fiecare zi,eu il aduc pe fratele meu de la gradinita, eu fac mincare, eu fac cumparaturi..EU FAC TOTUL Si pe ea mereu o deranjeaza ceva,ba ca nu am facut cum trebuie, ba ca nu e la locul lui si tot asa mai departe. Uneori i-mi spune ca mai bine muream atunci cind m-am nascut, eu cred la fel.

Prietenii m-au tradat si nici macar nu stiu de ce.Totul in jurul meu se ruineza.Inca am momente in care pling fara ca sa ma opresc,pe nimeni nu intereseaza si nici nu se apropie sa ma intrebe de ce? De multe ori am incercat sa ma sinucid,dar nu am avut curajul,dar simt cum inima mea nu mai rezista.M-am saturat de tot. Ceea ce v-am povestit a fost un mic rezumat,in realitate totul e cu mult mai rau.

Chiar vreau sa mor, sa nu mai exist, oricum nu cred ca cineva i-mi va duce dorul.

9 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Asculta-ma.

E urat din partea mamei tale, dar gandeste-te ca poate a spus-o doar la nervi.Tu trebuie sa fi tare, nu este o solutie sa te sinucizi.
Orice inceput are si un sfarsit (inclusiv raul), nu esti singurul copil care intampina probleme.

Fii tare, totul va trece.

Iti doresc tot binele din lume.

| Anyo1988 a răspuns:

Hey crede-ma nu vrei sa faci asta, sinuciderea nu va rezolva problemele tale ci doar le va amplifica te rog tu sau oricine citeste asta si este in aceeasi situatie sa situatii similare, va rog cautati-ma pe Facebook si haideti sa vorbim, ma gasiti cu numele yonik andrey ionel movila, nu merita sa mori pentru niste probleme, ele trec si/sau se pot rezolva inva viata unui om nu poate fi adusa inapoi ...va sunt alaturi si va sustin cat pot insa va rog nu faceti prostia de a va sinucite, aveti grija de voi va rog. Iar pentru Luben_Radu_1995 ai grija tinere ce iti doresti ca s-ar putea sa ti se intample tie

| BladeMaster861 a răspuns:

Fii tare! Daca te sinucizi durerea va fi mult mai mare. Incearca sa mergi la biserica. Acolo vei gasi alinare.

| JustEo a răspuns:

Nu te ingrijora, va veni si vremea ta. Nici viata mea nu e mai frumoasa : am ramas fara mama de la 7 luni straight face, stiu cum e sa nu te inteleaga nimeni, si sa vrei sa dispari... dar daca te sinucizi nu rezolvi nimic, decat ca le dai lor satisfactie oh go on Fii tare, si nu-i m-ai lasa sa te distruga, stiu ca e greu dar incearca sa uiti.
Sper sa vina soarele si pe strada ta sad :* mult noroc

| stefanita12 a răspuns:

Nu fi prost si eu am 9 ani si vreau sa ma sinucid dar viata e frumoasa.

| StefiTontana a răspuns:

Omoarate daten morti mati de lasi

| Cobzarucodrut a răspuns:

Chiar la fel sad fratimiu ma uraste are 18 ani si eu 9 si ma bate nu stiu de ce sad
si pe mine mau tradat prieteni si nici macar nu stiu de ce;( sa stii cand o sa citesti acest mesaj eu sunt mort;( P:S adio lume cruda
Codrut -x-

| Cobzarucodrut a răspuns:

Chiar la fel;( Am ogramada de dusmani care nu stiu ce le-am facut;( fratimiu ma bate fara sa fac nimic;( sunt si in Italia si toti ma cheama "Uratule!"
Sa stii....Dumnezeu...NU EXISTA!

Cand o sa citesti aces mesaj eu sunt mort
P.S Addio lume cruda;(

Codrut
-x-