| TeoBizz a întrebat:

Vroiam sa va cer o parere, cum credeti voi ca ar fi corect. Deci ieri la scoala a impins un baiat o banca si mi-a cazut pe picior, practic strivindu-mi laba piciorulstraight face. Si eu am ajuns acum cu piciorul in ghips. straight face Credeti ca o sa ii faca ceva dirigintele, cum ar fi sa ii scada nota la purtare sau ceva?oh go on

8 răspunsuri:
| Nuvăsufăr a răspuns:

Pâi nu dirigintele decide. Se decide în consiliu. Cel mai probabil va avea nota 4 la purtare şi va rămâne repetent. Sau na depinde poate până la 6, dacă nu are antecedente. Depinde şi dacă părinţii tăi dacă fac plângere la fel şi tu.
Depinde de tine mai mult ce pedeapsă vrei să primească.
Însănătoşire grabnică, măcar şi-a cerut scuze?

| TeoBizz explică (pentru Nuvăsufăr):

Scuzerolling on the floor. Niciun cuvant nu mi-a spus dupa ce a facut chestia aia, ba chiar s-a uitat putin la mine, apoi cand o colega i-a zis "Macar cere-ti scuze.", a plecat.laughing Dragut, nu? faza e ca parintii mei nu sunt chiar asa certareti. Daca ar fi dupa mine, as face orice ca sa i se scada MULT nota la purtare, dar mama nu e asalaughing. Si nu o sa ajunga sa se certe pe la scoala pentru un plod ca el.
Si merci pentru urare.kiss*

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru TeoBizz):

Oricum te poţi duce la director şi să ceri măsuri, dacă dirigul nu vrea să le ia, cu toate că în regulament e obligat să le ia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se face o fisa la care se scrie ca te-a accidentat si pentru asta poate ramane repetent-corjent. depinde daca parinti tai vor aproba asta. funda.

| MeowwPisic a răspuns:

Pai tu l-ai impins deci cam tie tiar scadea nota!

| TeoBizz explică (pentru MeowwPisic):

rolling on the floor Draga mea, ce-ai inteles tu din intrebarea mea? Am zis ca UN BAIAT A IMPINS O BANCA, iar banca a cazut pe piciorul meu. oh go on Greuhappy.

| ToxicBoy69 a răspuns:

Depinde ce tip de diriginte ai ca daca este unul exigent =p~, o sa il sanctioneze, eu in locul dirigintelui ii scadeam nota la purtare si punct. oh go on

| TeoBizz explică (pentru ToxicBoy69):

Mdarolling on the floor clar, n-o sa faca nimic. siguroh go on o sa-i zica "Ai grija, sa nu mai faci ca se ajunge rau". Aha. De prostia lu' ala stau eu acum si mor cu ghipsu' astalaughing. Ce noroc am euoh go on.