| MoisaDMD a întrebat:

Credeti ca este corect sa imi scada nota la purtare la 7 pentru ca am spart parola de WI-FI a scolii?

18 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu normal ca nu! Profa sau proful de info/fizica ar trebui sa fie mandru/a. Da vezi cat o sa ai pe primul semestru ca s-ar putea sa ramai repetent din cauza purtari!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si, ma rog... Cum ai reusit? Spune-mi si mie deoarece si eu vreau sa sparg parola veciniuluî. O retea securizata wpa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este corect. Nu e vina ta ca ei nu pot pune o parola securizata la wi-fi laughing

Dar. intrebarea mea este cum de te-au gasit? Ca normal ai fi putut face asta si sa-ti tii gura si nu ti se intampla nimic. Dar tu a trebuit sa te lauzi si evident ca astfel de comportamente sunt penalizate.

O zi placuta happy

| piratuu a răspuns:

Nu cred ca e corect. Oricum, e decizia profesorilor. Daca 5+1 profesori vor sa iti scada nota la purtare, nu cred ca ai vreo sansa.

| ArthurKn a răspuns:

laughing))

| ღβأβأ a răspuns:

Nu, dar intr-adevar este un fel de infractiune... Macar 9 de iti punea!

| EliChan a răspuns:

Da, deoarece asta este o infractiune.

| KidsCool a răspuns:

Nu prea ai nici o vina. Nu cred ca ar trebui fiindca e vina lor ca au asa o pa4olo usoara

| MoisaDMD explică (pentru KidsCool):

Eu am intrat in baza de date a routerului. Nu era securizat cum trebuia asa ca am aflat parola cu usurinta.

| Radu284 a răspuns (pentru MoisaDMD):

In baza de date a routerului? Pe bune? Exista routere cu baze de date?

| KnowEverything a răspuns (pentru Radu284):

Hacker profesionist happy Asta e viitorul sef de la Anonymous. Sigur va sparge conturile NASA intr-o buna zi happy Haide sa nu ii mai punem la indoiala cunostintele despre 'baza de date a router-ului' si sa fim mandri! (lacrima)

| Radu284 a răspuns (pentru KnowEverything):

Probabil ca ce voia sa zica e ca pagina de configurare a routerului avea parola default, dar na, nu suna asa de 'hackerish', asa ca a folosita "baza de date" sa para mai impunator.

| KidsCool a răspuns:

Pentru asta trebuie scazuta pina la 2 scuze

| KidsCool a răspuns:

Desi isi au si ei vina lor

| MoisaDMD explică (pentru KidsCool):

Daca raman repetent le virusez toate calculatoarele de la info, dar nu are cum sa raman Oricum se discuta in consiliu. Numai directoarea vrea sa-mi scada nota deci s-ar putea sa nu mi-o scada, dar directoarea o sa ma frece tot anul.

| Nicole9002 a răspuns:

Da

| ByAnCaPySy2001 a răspuns:

Nu! Doamne ce prostie...

| NiryBiry a răspuns:

Desigur. Nu este normal să spargi rețele de WI-FI. Mai ales a şcolii. Asta înseamnă că "furi" internet. xD